«Моє здоров’я в моїх руках»

Протягом листопада 2019 р. щотижня за ініціативи викладачів кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації (завідувач кафедри Світлана Хатунцева) Бердянського державного педагогічного університету були проведені освітньо-виховні семінари-тренінги: «Здоров’я, репродуктивне здоров’я, планування сім’ї», «Статеві стосунки, сексуальність», «Незапланована вагітність», «Відповідальна поведінка», «ВІЛ/СНІД: передбачити, уникнути, не захворіти», «Що ми знаємо про контрацепцію?», «Чинники ризику репродуктивного здоров’я» (керівник Світлана Кара).

У тренінгах взяли активну участь здобувачі вищої освіти факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини БДПУ освітньо-професійних програм «Фізична реабілітація» та «Здоров’я людини. Фізична реабілітація».

Мета тренінгів: спонукати молодь до усвідомлення власної відповідальності за стан репродуктивного здоров’я.

Під час проведення тренінгів здобувачі отримали інформацію про стан репродуктивного здоров’я в Україні, етапи формування сексуальності, статеву зрілість, планування сім’ї і засоби регуляції народжуваності; шляхи передачі, основні прояви, наслідки та заходи профілактики ІПСШ, ВІЛ/СНІДу, дізналися  про можливості уникнення цих хвороб. Студенти взяли активну участь в обговоренні питань щодо факторів, які впливають на стан репродуктивного здоров’я людини.

Тренінгові семінари дозволили закріпити знання про зачаття та вагітність, усвідомити взаємну відповідальність чоловіка та жінки щодо незапланованої вагітності; сприяли усвідомленню того, що аборту можливо і потрібно запобігати.

Заняття були  спрямовані на усвідомлення молоддю небезпеки та наслідків випадкових сексуальних контактів та формування розуміння відповідального ставлення до власного здоров’я; усвідомлення необхідності використання контрацепції з метою запобігання незапланованої вагітності та формування відповідального ставлення до створення сім’ї; вироблення толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.

У програмі тренінгових семінарів були: лекції-бесіди, робота в малих групах, демонстрації презентаційних матеріалів, перегляд тематичного відеофільму, інтерактивні ігри, розв’язання ситуаційних задач, анкетування.

Учасниками тренінгу розроблено пам’ятки та інформаційні буклети: «Ні абортам», «Зупинимо СНІД», «Обирай життя» тощо.

Найактивнішими учасниками тренінгів були: Євгенія Примак, Олена Романенко, Дмитро Чірко, Юлія Буканова, Михайло Жмайло, Іван Дженков, Наталя Драганова, Леонід Садовничий, Анастасія Димова, Катерина Фаніна, Ілона Неме, Ольга Глущенко, Аліна Синьоок, Владислав Толстоноженко, Микола Марченко, Станіслав, Бушко, Денис Лобода.

Дякуємо всім за активну участь та небайдужість до власного здоров’я!

Світлана КАРА, доцент кафедри біології,
здоров’я людини та фізичної реабілітації
Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print