На факультеті філології та соціальних комунікацій відзначили 150-річчя від дня народження Лесі Українки

25 лютого 1871 року народилася видатна українська письменниця, перекладачка, фольклористка та культурна діячка Леся Українка. Вона залишила по собі великий літературний доробок – вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики.

Цього року до ювілею письменниці студенти групи 2УМЛ підготували особливий урочистий захід. Модератором проєкту виступила Валентина Школа, доктор філологічних наук, доцент кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства. Режисерами, операторами та ведучими святкового заходу стали студентки 2УМЛ Анастасія Шаповалова та Владислава Гріненко. Здобувачі вищої освіти показали драматичну постановку фрагментів драми-феєрії «Лісова пісня» та поетичної драми «Камінний господар», декламували вірші письменниці, співали пісні та танцювали.

У зв’язку з пандемією захід відбувся в онлайн-форматі, тож усі охочі можуть переглянути запис на сторінці факультету філології та соціальних комунікацій у Facebook за посиланням https://fb.watch/3UBwv6nQ7H/ .

Також у рамках святкових заходів бібліотекарка Ірина Філон підготувала віртуальну виставку-презентацію «Поетка зламу століть», у якій представлені твори Лесі Українки та дослідження про письменницю, що є в фонді бібліотеки БДПУ, а ще містить перелік посилань, за якими можна подивитися екранізовані твори.

Вероніка Астапова,

старший лаборант кафедри української та зарубіжної літератури

та порівняльного літературознавства


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print