Наукове спілкування літературознавців в умовах карантину

10 вересня відбувся Другий Міжнародний науковий конгрес Білоруської культури, організований Національною академією наук Білорусі, Міністерством культури Республіки Білорусь, Державною науковою установою “Цэнтр даследаванняў беларускай культуры, мовы і літаратуры НАН Беларусі”. Учасником конгресу також була і професорка Бердянського державного педагогічного університету Ольга Новик, яка готувала доповідь «Мотив слави в творчості Симеона Полоцького. Цього року участь в роботі конгресу була тільки дистанційною.

25 вересня 2020 року Ольга Новик, докторка філологічних наук, професорка Бердянського державного педагогічного університету взяла участь у науковій онлайн-конференції «Література для юнацтва: читацькі запити / авторські пріоритети». Конференцію проведено ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»,  Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва на платформі meet.google.com. Тема виступу Ольги Новик: «Повсякденність і маркери епохи в творах Сергія Оксеника та Ірени Доускової».

Ініціаторами проведення заходу виступили Тетяна Качак та Уляна Баран. Участь в обговоренні нагальних проблем літератури для юнацтва взяли більше 90 осіб, серед яких письменники, науковці, педагоги, бібліотекарі з багатьох міст і сіл України (Бердянська, Запоріжжя, Івано-Франківська, Києва, Кам’янця-Подільського, Коломиї, Львова, Луцька, Миколаєва, Полтави та інших міст ), а також пані К.Якубовська-Кравчик з Варшави. Розглядали різні аспекти дитячого читання, питання специфіки юнацького сприйняття, класифікації типів читачів, особливостей комунікаційних парадигм; аналізували різноманітні художні твори українського та зарубіжного письменства, при цьому поєднували літературознавчі, педагогічні та філософські підходи до літератури і читання. Цікаво було почути письменниць, які ділилися секретами майстерності. Модератором була Тетяна Качак, яка вміло організовувала роботу конференції в інтернет мережі.

Ольга Харлан, докторка, професорка, завідувач кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства

Фотографії з архіву Ольги Новик


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print