З 17 по 23 березня 2024 року представниці нашого університету, перша проректорка та професорка кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, Ольга Гуренко, а також доцентки кафедри прикладної психології та логопедії, Наталя Цибуляк і Олена Старинська взяли участь у навчальному візиті до Варшави.
Захід, організований Фондом «Лідери змін» та Фундацією польських ректорів у рамках програми «Study Tours to Poland» Польсько-Американського Фонду Свободи», надав платформу для 19 учасників з шести обраних університетів для участі в різнопланових івентах з польськими академічними установами. Учасники, включаючи ректорів, проректорів і викладачів, були обрані через конкурсний процес Фулбрайтівською програмою в Україні. До залучених внутрішньо переміщених університетів увійшли:
- Бердянський державний педагогічний університет
- Донецький державний університет внутрішніх справ
- Луганський національний університет імені Тараса Шевченка
- Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького
- Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля
- Херсонський державний університет
Візит до таких відомих установ, як Університет SWPS, Академія спеціальної освіти імені Марії Гжегожевської, Варшавська школа економіки (SGH) та Центр підтримки ветеранів (Міністерство оборони Польщі), дозволив нашим представницям ознайомитися з сучасними методами викладання та отримати дидактичну та наставницьку підтримку від провідних польських фахівців. Неформальна зустріч із заступником міністра науки та вищої освіти Анджеєм Шептицьким та ректорами польських закладів вищої освіти підкреслила важливість співпраці й підтримки між нашими країнами в галузі освіти.
Цей візит став важливим кроком у розвитку нових освітніх програм та коротких форм навчання на рівні магістратури, спрямованих на вирішення актуальних проблем української вищої освіти під час війни. Участь у заході надала унікальну можливість для обміну досвідом з польськими колегами у галузях соціальної психології, психології війни, психологічної реабілітації та ресоціалізації ветеранів, соціальної роботи та опіки над військовослужбовцями та їхніми сім’ями, соціальної політики, урбаністики та культурології. Наші представниці взяли участь у різнопланових заходах та зустрічах, які дозволили збагатити свої знання та навички у цих важливих сферах.
Така підтримка тимчасово переміщених університетів є також містком налагодження подальшої співпраці задля розвитку вищої освіти в України в період війни та пошуку ефективних рішень для стійкості університетів.
За матеріалами
факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти