Саме такий відбувся недавно в магістратурі гуманітарно-економічного факультету. Підбиваючи підсумки осягнення навчального курсу «Методика викладання історії в закладах вищої освіти», магістранти-історики першого року навчання повною мірою відчули себе справжніми викладачами.
Магістранти під керівництвом професора Костянтина Баханова розробили авторські спецкурси для студентів-бакалаврів. Ще на початку навчального циклу вони отримали завдання: ознайомитися зі стандартами, освітніми програмами, навчальними планами та інструкцією про складання навчальних програм БДПУ і розробити навчальну програму спецкурсу обсягом в один кредит (по 10 год. лекцій, семінарів, самостійної роботи), скласти лекцію та її мультимедійну презентацію, методичні рекомендації до практичного заняття, завдання самостійної роботи та тести підсумкового контролю. Магістрантам був запропонований незвичний ракурс «Людина в епоху…» – познайомити з епохою на основі антропологічного підходу.
Методологічною базою для підготовки спецкурсів став цикл лекцій з історії та теорії повсякденності, прочитаних доктором історичних наук, професором Вінницького державного педагогічного університету Ольгою Коляструк.
Презентація спецкурсів, їх жваве обговорення виявили найкращі, найцікавіші розробки: «Людина у середньовічному мусульманському світі» Олексія Короткого та «Людина в індустріальну епоху» Ольги Міхайлішиної.
Тамара Макаренко,
декан гуманітарно-економічного факультету
Світлини з архіву факультету