Ні один фейк не пройде!

За 8 місяців російсько-української війни ми як ніколи раніше зіткнулися з фейками та маніпуляцією, які так активно розповсюджуються пропагандистськими ЗМІ. Звичайним людям обов’язково треба знати, як протистояти цим «вірусам», журналістам тим паче.

Саме тому доцентка кафедри соціальних комунікацій Анжеліка Шульженко та здобувачка вищої освіти спеціальності 061 Журналістика Вікторія Напрягло взяли участь в організованому Академією Української Преси онлайн тренінгу «Дім фейків: розбери дезу на цеглини», який проходив із 10 по 11 листопада 2022 року. Разом зі спікерами Олександром Гороховським (медіатренер, керівник фактчек-проєкту «БезБрехні») та Сергієм Штурхецьким (голова Незалежної Медіа-Профспілки України) учасники розглянули декілька питань: маніпуляції: сучасні маркери; пропаганда: наративи і протидія; фейки воєнного часу; ІПСО: нова інформаційна зброя.
Тренінг пройшов в дружній атмосфері, під час якої учасники прослухали лекційну частину, а потім відшліфовували свої знання на практиці за допомогою аналізу маніпуляцій, фейкових новин, обговорення їх мотивів тощо.
У результаті всі отримали сертифікати, які засвідчують, що кожен учасник тепер зможе розрізняти найпопулярніші методи маніпуляції, наративи в новинах, викривати фейки воєнного часу та вберегтися від ІПСО. Адже холодний розум та критичне мислення під час перегляду новин та отримання будь-якої інформації – це ще одна сходинка до Перемоги!

Вікторія Напрягло,
здобувачка вищої освіти спеціальності 061 Журналістика


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print