Нова проблема для студентів – як навчатись без світла?

Ковід, дистанційне навчання, війна… До цього наші студенти вже якось пристосувалися і намагаються навчатись, але в них з’явилася нова проблема – відключення світла. Як студенти виживають у нових умовах? Що робити, якщо світла немає? Як готуватися до сесії?

“Чесно кажучи, без світла стало жити важче, – каже одна зі студенток Бердянського державного педагогічного університету. Через війну я живу одна дуже далеко від свого міста, в іншому кінці країни, мені доводиться працювати, щоб забезпечити себе. Оплачувати оренду квартири, купляти поїсти, платити за навчання. Про те, наскільки складно поєднувати роботу з навчанням, я взагалі мовчу, а кинути роботу ти не можеш. Але тут з’явилась нова проблема – відключення світла, а разом із ним пропадає й інтернет. Для того, щоб здати хоч якусь роботу, в мене є 3 дні на тиждень – це всі мої вихідні. Відключення не співпадають із тими графіками, що викладають щодня, тому в мене дуже часто буває таке, що світла немає взагалі добу. Через це я маю сидіти у кав’ярнях, кафе, коворгінгах, в яких є генератори, аби хоч щось зробити. Чесно, дуже складно”
Виходить, що з відключенням світла пропадає і інтернет, а це ще більше ускладнює навчання та підготовку до неминучої сесії. Ми опитали понад 50 студентів в інстаграмі та телеграмі, з питанням “Що вони роблять, щоб підготуватися до сесії без світла?” і виявилось, що понад 50% молоді просто шукають кафе, в якому і виконують всі завдання, 30% – намагаються зробити все до планових відключень, у 15% – світло не вимикається або користуються павербанками, а інші 5% – виконують завдання на роботі.
Ось декілька порад студентам, як же здати роботи або підготуватися до сесії, якщо вдома ні світла, ні інтернета:
Спробуйте сильно не розряджати свої гаджети;
Збирайтеся на пошуки місця зі світлом, це може бути кафе та коворкінги або спитайте у знайомих, можливо вони впустять вас до себе);
Якщо це кафе, обов’язково замовте каву або чай, таким чином ви допоможете закладу підняти трохи касу і самі будете в теплі, зі світлом та інтернетом;
Також можна спробувати попрацювати в пунктах незламності у вашому місті;
Радійте тому, що маєте зараз.

Зрозуміло, що всі ми вже втомилися і так сильно чекаємо часу, коли можна буде спокійно очно навчатися, головне – робити хоч щось для прискорення цього бажання. Тому вірте у ЗСУ, допомагайте донатами, не опускайте руки! Сподіваємось, що скоро побачимо всіх в аудиторіях!

Мілєна Матусевич, студентка 3ж групи


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print