Нові горизонти соціальної роботи під час війни

Війна стала справжнім викликом для соціальної сфери в Україні. У час війни професійна соціальна робота розширює напрями, методи і форми роботи, які, з одного боку, ґрунтуються на багаторічному досвіді, в тому числі міжнародному, з іншого – формується феномен української соціальної роботи на засадах морального обов’язку, взаємопідтримки, відданості кожного громадянина у поєднанні з професійною діяльністю фахівців соціальної роботи.

Щороку в третій вівторок березня відзначається Всесвітній день соціальної роботи. Метою відзначення цього дня є привернення уваги громадськості до допомоги тим, хто цього потребує, сприяння соціальним змінам та формуванню соціальної єдності, заснованої на принципах соціальної справедливості, колективної відповідальності та взаємної поваги.
У 2023 році Всесвітній день соціальної роботи відзначається 21 березня. З нагоди відзначення цього дня Міністерство соціальної політики в партнерстві з Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) організувало онлайн-захід “Нові горизонти в соціальній роботі”. Викладачі кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Бердянського державного педагогічного університету долучилися до цього інформаційного заходу, на якому міністеркою соціальної політики України Оксаною Жолнович було ексклюзивно презентовано візії подальшого розвитку соціальної сфери України, відбулося її обговорення, окреслено перспективи подальшої взаємодії Міністерства соціальної політики з потенційними партнерами (представниками громадського сектору, органів місцевого самоврядування, партнерських донорських організацій та експертного середовища) на різних рівнях, а також нагороджено кращих соціальних працівників року «незламності».

Колектив кафедри висловлює подяку організаторам події «Нові горизонти соціальної роботи» за можливість долучитися до заходу та вітає з професійним святом усіх, хто причетний до важливої, відповідальної і непростої роботи у сфері надання соціальних послуг. Ваша наполеглива, самовіддана праця є запорукою того, що велика кількість українців, котрі потребують уваги і підтримки з боку держави, не покинуті і не забуті, відчувають себе захищеними у цей непростий для усіх час. Ви ті, хто першими приймає на себе людські проблеми та життєві негаразди. Завдяки Вам мільйони людей отримують соціальні допомоги та послуги, а з ними і надію на справедливість. А тому служіння обраній справі, почуття обов’язку, професійність, доброта та душевна щедрість приносять Вам заслужену людську шану і повагу.

Катерина Петровська, к.пед.наук, доцентка,

завідувачка кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти

За матеріалами кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print