За результатами конкурсного відбору проєктів Erasmus+ Бердянський державний педагогічний університет буде серед виконавців проєкту «Відкрита наука для української системи вищої освіти» (Open Science for Ukrainian Higher Education System, Open4UA).
Відповідна проєктна заявка була відібрана для фінансування в межах Erasmus+ Capacity building in Higher education – STRAND-3.
Проєкт спрямований на реформування системи вищої освіти через надання пріоритету відкритій науці та вдосконалення системи оцінювання наукової діяльності згідно принципів CoARA.
Професор БДПУ Ігор Лиман впродовж минулого навчального року як координатор Офісу підтримки вченого опікувався саме популяризацією можливостей долучення до Коаліції з реформування оцінювання досліджень (CoARA) і до підписання “Угоди про реформування оцінювання наукових досліджень”. Він же з літа 2022 року брав участь у розробці цієї «Угоди…», у листопаді 2022 року підписав її за дорученням Президії та Правління ВГО «Інноваційний університет», а у грудні 2022 року голосував на Установчій Асамблеї CoARA. Ініціаторами створення CoARA виступили Science Europe, Європейська асоціація університетів (EUA) та Європейська Комісія. CoARA об’єднує організації, що фінансують дослідження, організації, що проводять дослідження, національні/регіональні органи та агенції з оцінки, а також асоціації вищезазначених організацій і наукових товариств, які беруться впроваджувати реформи системи оцінки досліджень.
Як і QUARE, попередній проєкт Erasmus+ Capacity building in Higher education Бердянського державного педагогічного університету, Open4UA є одним з небагатьох проєктів структурних, що передбачає системний вплив на рівні країни: в його рамках будуть розроблені проєкти законів та інших нормативних документів, підготовлено та апробовано інструменти для інституційної реформи.
Проєкт Open4UA розрахований на 3 роки.
Показово, що проєктна заявка Open4UA за критерієм Quality – Partnership and cooperation arrangements, тобто за якістю консорціуму, набрала 20 балів з 20 можливих. До потужного і виваженого міжнародного консорціуму проєкту, координатором якого виступатиме Львівська політехніка, увійшли Міністерство освіти і науки України, Національний фонд досліджень України, КПІ ім. Ігоря Сікорського, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Бердянський державний педагогічний університет, Маріупольський державний університет, Тернопільський національний медичний університет імені І.Я. Горбачевського, ВГО «Інноваційний Університет», Інститут відкритої науки та інновацій, Eurodoc, TU Delft, STICHTING EIFL.NET, STICHTING VUMC, Université libre de Bruxelles, Univerza v Ljubljani, Українська бібліотечна асоціація, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport (Словенія), Centralna tehniška knjižnica Univerze v Ljubljani, Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek.
Міжнародний відділ БДПУ