ОБЕРІГАЮЧИ НАЙЦІННІШЕ

Храм може згоріти, статуя може розбитися,

а фольклор і література будуть жити вічно,

 поки живий народ.

(Ду Фу, китайський поет)

На завершення такого цікавого і багатого на різні події ювілейного для БДПУ року, сьогодні, 27-го грудня, в першому корпусі університету пройшла ще одна визначна подія:  урочисто відкрито Фонд рідкісної та цінної книги – перший в Запорізькій області своєрідний музей цікавих історичних видань древнього минулого. «Хочу подякувати нашому ректору Вікторії Зарві за всебічну підтримку і надане нам окреме приміщення, – говорила під час церемонії відкриття завідувач бібліотеки Світлана Білокінь, – також велике спасибі за допомогу директорам інститутів і деканам факультетів, без яких було б немислиме відкриття музею».

Було традиційне перерізування стрічки ректором університету Вікторією Зарвою та директором Інституту фізико-математичної і технологічної освіти Андрієм Малихіним, була цікава розповідь Світлани Білоконь про саму ідею створення музею, про його нинішні експонати і про велику майбутню роботу в переведенні усіх найцінніших рідкісних видань в електронну версію; хвилювала всіх цікава розповідь Вікторії Анатоліївни Зарви про здобутки університету, бібліотеки і багаті плани на майбутнє…

… Найстаріше видання, яке збереглося в університеті – це «Розрядна книга», видана ще в 1855 році. Варто також відзначити дореволюційне видання Енциклопедії Брокгауза в 82 томах, енциклопедичний словник братів Гранат, видання кінця 19-го і початку 20-го століть з історії, географії, астрономії, педагогіки, художній літературі і іншим галузям знань.  На сьогоднішній день експозиція музею нараховує більше 500 раритетних видань. Також заслуговують на увагу книги, які збереглися в єдиному екземплярі і несуть дуже важливу інформацію про історію народної освіти Таврійської губернії.

Від імені численних гостей з вітальним словом виступили директор Бердянського краєзнавчого музею Людмила Ноздріна та завідувач методично-бібліографічним відділом центральної міської бібліотеки Ірина Тюркеджі і подарували музею нові цікаві експонати.

Переглядаючи цінні екземпляри, доторкаючись до пожовклих сторінок видань столітньої давності, вчитуючись в раритетні оригінали, мимоволі задумуєшся: «Не в одній нашій оселі припадають пилом цікаві старовинні видання, місце котрим – на полицях  університетського музейного Фонду рідкісної та цінної книги, щоби кожен студент чи викладач, будь-який відвідувач музею зміг насолодитися незабутніми моментами втаємничення з таким багатим і таким цінним минулим нашим».

Степан Герилів,

редактор «Університетського Слова»

На світлинах: так сьогодні відкривався університетський музей рідкісної та цінної книги

Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print