Обговорення проблеми насильства: інноваційні рішення через мистецтво танцю

У межах  Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», з нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, оголошеного Генасамблеєю ООН, 2 грудня викладачі й здобувачі вищої освіти кафедри хореографії та фітнесу факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини відвідали вебінар «Мистецтво в часі війни проти насильства: пластична трансформаційна вистава «Жінки, що танцюють з вовками», спікером якого була завідувачка кафедри хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, кандидатка педагогічних наук, доцентка Людмила Андрощук.

Учасники вебінару мали змогу познайомитись з  досвідом створення унікальної вистави, яка розкриває глибини жіночої душі через пластику та рух. На прикладі створення авторського проєкту «Жінки, що танцюють з вовками» підкреслювалася роль мистецтва танцю у підтримці жінок під час війни, де мовою тіла приверталася увага суспільства до важливості підтримки жінок, які пережили сексуальне насильство від російських військових. На презентації вистави у м. Києві, що відбулась 30.09.2024 року в Національному Центрі Театрального Мистецтва ім. Леся Курбаса, була присутня завідувачка кафедри хореографії та фітнесу, доцентка Юлія Тараненко, яка в своїй промові наголосила на унікальній силі танцю як засобу терапії та соціального впливу, підкреслила, що через мову тіла митці змогли донести емоції та біль жінок, їх вивільнення: «Ця вистава сприяє формуванню культури підтримки та емпатії в суспільстві». Людмила Андрощук розкрила дуже важливі проблеми насилля над жінками. Учасники вебінару підключалися до обговорення теми та обмінювалися думками щодо можливих шляхів підтримки постраждалих. Завдяки активній взаємодії вдалося не лише підняти обізнаність про масштаби проблеми, а й окреслити перспективи спільних дій для її вирішення.

Хочемо наголосити, що 25 листопада здобувачки першого рівня вищої освіти 3 курсу спеціальності 024 Хореографія БДПУ Христина Омельченко та Софія Возненко презентували свої танцювальні відео, де закликали глядача до проблеми насильства в стосунках та боротьби за рівність і свободу жінок. Проєкти підготовлено в межах вибіркової освітньої компоненти «Створення танцювального відео» (викладач – Юлія Тараненко). Переглянути творчі роботи можна за посиланнями: https://www.youtube.com/watch?v=DN1d7LAVBtU https://www.youtube.com/watch?v=HW6oP2peHP8.

Хореографічні меседжі студентів-хореографів виступили потужним інструментом у танцювальному мистецтві, який дозволяє митцям формувати суспільну думку та викликати діалог на важливі теми.

За матеріалами кафедри хореографії та фітнесу


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print