Обмін досвідом та думками закордонних та вітчизняних представників хореографічного мистецтва

Протягом двох днів (23 та 24 лютого) тривала ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Хореографія в сучасному мистецькому просторі», яка проводилася в змішаному форматі на базі Національного університету фізичного виховання і спорту України (м. Київ).

На пленарному засіданні були представлені доповіді Каробліс Гедімінас (Литва), Констанції Шеллоу (Німеччина), Бріджіт Мейер (Канада). Актуальні проблеми хореографічного мистецтва та досвід підготовки фахівців хореографічного профілю розкривали відомі науковці ЗВО України (м. Київ, м. Львів, м. Полтава, м. Харків, м. Ніжин, м. Умань). Бердянський державний педагогічний університет представляли на конференції доценти кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін: Юлія Тараненко (офлайн) та Олена Мартиненко (онлайн) разом зі студентами-хореографами: Христиною Омельченко, Анастасією Рожновою та Катериною Піліпішиною. Оленою Мартиненко було висвітлено досвід формування балетмейстерської компетентності в умовах онлайн-навчання за ОПП «Хореографія». Юлія Тараненко торкнулася проблематики психолого-педагогічної готовності майбутніх хореографів до професійної діяльності у воєнний і поствоєнний час. Велика кількість виступів переважила регламент пленарного засідання, унаслідок чого здобувачі освіти не мали можливості публічної презентації підготовлених доповідей: Омельченко Христина «Позашкільна хореографічна освіта в умовах воєнного стану в Україні», Рожнова Анастасія «Оптимізація роботи з батьками в позашкільній хореографічній освіті», Піліпішина Катерина «Педагогічний потенціал дитячого фітнесу: використання у закладах освіти для активного розвитку освітнього процесу». Але студентами разом з науковими керівниками були підготовлені тези для публікації в збірці конференції.

Приємним було те, що по закінченні БДПУ випускники продовжують активну наукову діяльність і висвітлюють досвід, який вони отримали під час навчання. Так, випускниця магістратури цього року Анна Швидка презентувала результати практичної частини своєї випускної роботи у виступі на тему «Практичне впровадження експерименту з рухом в кіно-танець».

Надзвичайно цікавими виявилися майстер-класи від закордонних та вітчизняних практиків на різноманітну тематику. Протягом двох днів Юлія Тараненко поповнювала свій професійний досвід новими техніками, які в подальшому буде застосовувати в освітньому процесі задля якісної підготовки сучасних фахівців хореографічного профілю.

Отже, викладачі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін продовжують рухатися вперед, міцно тримаючи та осучаснюючи педагогічну зброю задля якісної підготовки майбутнього хореографа, який навчається в Бердянському державному педагогічному університеті!

За матеріалами кафедри ТМНМД


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print