Один із традиційних спільних семінарів

Інтеграція науки та практики щодо організації та здійснення визначення, підтримки та розвитку обдарованої дитини є дуже важливою для оптимального та науково виваженого вирішення актуальних проблем. Тому викладачі кафедри прикладної психології та логопедії Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти 19 лютого ц. р. в межах тісної співпраці з відділом освіти Бердянської райдержадміністрації провели науково-практичний семінар «Психологічний супровід обдарованої дитини» для заступників директорів із виховної роботи та практичних психологів загальноосвітніх закладів Бердянського району.

Під час доповідей викладачі спинилися на низці важливих проблем, розв’язання яких є запорукою ефективної підтримки обдарованої молоді: сутність понять «обдарованість» і «обдарована дитина», ознаки і різноманітні види обдарованості і психологічні чинники, що впливають розвиток обдарованості (ас. О. Донченко); система роботи практичного психолога з обдарованою дитиною: пошук, виявлення, корекція негативних проявів і психологічний супровід (ас. Ю. Драганова, ст. викл. Т. Сущинська); складові психологічної готовності педагогів до роботи з обдарованими дітьми, концептуальні засади та варіативні шляхи впровадження індивідуальної траєкторії розвитку обдарованої дитини в практику освітньої діяльності (ст. викл. Н. Цибуляк); типи батьківського ставлення та особливості психолого-педагогічної роботи з родиною обдарованої дитини (канд. психол. наук, ст. викл. Г. Сизко).

Викладачі не тільки доповідали, а й підготували для заступників директорів з виховної роботи та практичних психологів загальноосвітніх закладів Бердянського району методичний матеріал для організації та здійснення психологічного супроводу обдарованої дитини.

Приємно, що такі спільні семінари викладачів кафедри прикладної психології та логопедії Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти та відділу освіти Бердянської райдержадміністрації стали вже доброю традицією.

Натяля Цибуляк,
старший викладач кафедри
прикладної психології
та логопедії БДПУ

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print