Володимир Мостовий: «Про що б ви не писали, ви будете писати про себе»

У діловій але невимушеній атмосфері 19 лютого відбувся семінар «Світові стандарти журналістики» за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу та Академії Української Преси в конференц-залі Бердянського державного педагогічного університету, тренери та експерти: Володимир Мостовий , Голова комісії з журналістської етики, Засновник газети «Дзеркало тижня», проф. Валерій Іванов, Президент Академії Української Преси.

На 1-ій частині семінару було розглянуто багато питань, які стосуються журналістської майстерності та основ професійної діяльності медійників, зокрема: журналістська етика і громадська роль журналіста, розвиток журналістської етики в новітній історії України та Німеччини, конфлікт інтересів, етичні проблеми псевдоніма, перевірка даних та виправлення помилок, медіа і реклама, журналістські права і обов’язки в світлі Європейської конвенції з прав людини; захист громадської моралі тощо.

Володимир Мостовий порадив студентам, майбутнім і теперішнім журналістам користуватись під час здійснення свого професійного обов’язку наступними правилами: «1. Про що б не писали – ви будете писати про себе. 2. Де б ви не працювали, єдине що ви заробите – це ваше ім’я. 3. Не втомлюватися все журналістське життя задавати собі запитання: що дає мені право судити людей?». Валерій Іванов чітко окресли права і обов’язки журналістів і наголосив на обов’язковій перевірці інформації мінімум в двох джерелах до її публікації. Загалом, захід був насичений практичними прикладами із досвіду експертів та щирою комунікацією між студентами та спеціалістами журналістської справи.

Учасникам семінару були презентовані посібники з журналістики Штефана Рус-Моля за науковою редакцією Валерія Іванова. Не приймайте за рекламу, але в посібнику зібрана основна інформація, яка буде корисна сучасному журналісту, наприклад такі розділи як: Мас-медіа і журналістика в суспільстві; Робочі процеси в журналістиці; Засоби праці журналіста; Редакційний менеджмент тощо. То ж, якщо у вас виникне бажання поринути у світ медіа – звертайтеся до колег-журналістів, які взяли участь у семінарі і отримали навчальну літературу про основні проблеми комунікації та публіцистики.

Після семінару із студентами БДПУ, експерти зустрілися із вихованцями студії Центру дитячо-юнацької творчості м. Бердянська «Юн пресс» (керівник – Анжеліка Рудницька).

Якщо бажаєте долучитись до атмосфери ненапруженого спілкування про останні події в царині журналістики і ньюзгезерінгу, то завтра, 20 лютого о 10.00 запрошуємо вас до конференц-залу БДПУ, де відбудеться друга частина семінару «Світові стандарти журналістики». За програмою планується обговорення наступних питань: журналіст і приватне життя; загальні принципи роботи з інформацією; метод «маски»; фабрикація інформації; плагіат; маніпулювання інформацією; кейс-стаді з української журналістики та ін.

кафедра соціальних комунікацій БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print