Онлайн історико-педагогічна екскурсія до музею історії запорізького козацтва на Хортиці “Шляхами козацького виховання”

14 жовтня сучасні українці відзначають одразу три свята: Покров Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисників і захисниць України.
Перше свято є найстарішим і одним із найшанованіших у нашій державі. Цього дня християни згадують чудо, яке здійснила Божа Матір як заступниця всіх людей на Землі.

Покрова є особливим святом для України, оскільки з ним тісно пов’язаний День українського козацтва. Цей зв’язок не є випадковим або вигаданим: із давніх часів Пресвята Богородиця була покровителькою усього Українського козацтва. Запорізькі козаки на Січі навіть збудували церкву на честь Божої матері, засвідчуючи їй у такий спосіб свою любов і пошану. Після зруйнування Катериною ІІ Запорізькою Січі козаки, ідучи за Дунай, забрали із собою ікону Покрову Пресвятої Богородиці. За щиру віру і глибоку шану козаків до образу Божої матері народ дав другу назву цьому святу – Козацька Покрова. З історичних джерел відомо також, що саме 14 жовтня козаки збиралися на велику раду під час якої обирали гетьмана та визначали подальші військові перспективи.
Сьогодні навіть найменші українці знають, що козаки – захисники Вітчизни, що боронять віру, гідність та звичаї кожного, хто живе на нашій рідній землі та свято її любить. Наразі ці мужні та сміливі люди разом із іншими захисниками і захисницями, Збройними Силами України, протистоять ворожій навалі, кожним своїм кроком наближаючи нас до Свята Перемоги, Справедливості та Миру.
Цьогоріч викладачі кафедри педагогіки 14 жовтня провели традиційні онлайн історико-педагогічні екскурсії до Музею історії запорізького козацтва на Хортиці “Шляхами козацького виховання” для студентів факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, під час яких здобувачі вищої освіти отримали можливість не тільки ознайомитися з історією славетного козацтва, а й дізнатися про освітню систему, що існувала в Запорізькій Січі та мала потужний потенціал щодо навчання і виховання молодого покоління справжніх патріотів своєї країни.

Для тих, хто цікавиться історією нашої Вітчизни, пропонуємо перейти за поданими нижче посиланнями.

https://youtu.be/OVFNKLR0U_c,
https://youtu.be/WDmG9t9ND6g

За матеріалами кафедри педагогіки.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print