Операція – колаборація

Доцент кафедри іноземних мов і методики викладання факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ Ірина ШКОЛА, старший викладач кафедри іноземних мов і методики викладання факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ Юлія ПРЯДКО, завідувач навчальної психолого-консультативної лабораторії кафедри психології факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Марина БОГДАН, студентки-магістрантки факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Даря КУНЬО і Анна МУКОВОЗ провели інтегровані заняття з розвитку «soft skills» для студентів 2 та 3 курсів факультету філології та соціальних комунікацій, які навчаються на освітніх програмах «Середня освіта (Мова і література (англійська)). Болгарська мова», «Середня освіта (Мова і література (російська)). Англійська мова».

Об’єднання досвіду і зусиль фахівців з різних факультетів і спеціальностей дозволило створити цікавий і продуктивний проект спрямований на розвиток важливих якостей висококваліфікованого фахівця. Крім суто професійних навичок (hard skills), у сучасному світі актуалізуються так звані «м’які» навички (уміння працювати в команді, витривалість, здібність переконувати або йти на компроміс) без переліку яких сьогодні не обходиться практично жодне оголошення про вакансії.

Використання «soft skills» передбачає уміння застосовувати різні моделі поведінки навіть в однакових ситуаціях, глибоко розуміти власні інтереси та інтереси зацікавлених сторін, швидко і чітко розставляти пріоритети, робити кращий вибір за наявності альтернатив, швидко прилаштовуватись відповідно до нових викликів та обставин, бути стресостійким до навантажень, вміти досягати поставленої мети. Безпосереднє навчання цим навичкам не передбачено в сучасних освітніх стандартах. Саме тому для студентів було розроблено і проведено окремий тренінг, що успішно відбувся 12 вересня 2020 року.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print