Ознайомлення з досвідом професіоналів – невід’ємний складник освітнього процесу майбутніх журналістів

Військовому журналісту складно
працювати на своїй війні”
Ірина Сампан

27 вересня 2022 року здобувачі вищої освіти спеціальності 061 Журналістика четвертого року навчання стали учасниками вебінару-дискусії «Репортажі з війни: досвід Крістіни Бердинських» в межах вивчення дисципліни «Проблематика ЗМК».

Онлайн-захід організований за сприяння Комісії з журналістської етики – органу саморегуляції роботи журналістів та редакцій в Україні. Традиційно модератором зустрічі був голова цієї організації, український журналіст, редактор, радіоведучий, телеведучий, актор, медіаексперт та медіатренер Андрій Куликов, що вже гарантувало корисно й цікаво проведений час.
Дискусія з журналісткою, політичною оглядачкою, лауреаткою премії імені Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці» Крістіною Бердинських сприяла поглибленню професійних знань майбутніх фахівців цієї галузі. Спікерка поділилася власним досвідом створення репортажу та розповіла багато історій із професійної діяльності воєнного часу. Цікаво, що Крістіна за профілем не була військовою журналісткою, проте ситуація в країні внесла свої корективи. Говорили про багато актуальних та «болючих» речей: як спілкуватися з людьми, особливо дітьми, які постраждали від війни фізично, які отримали душевні травми, які щойно виїхали з окупації; як боротися з професійним вигоранням, адже так важко перебувати в епіцентрі людського горя; як фіксувати життя України в воєнний час; як уловлювати контраст деокупованих населених пунктів, де бажання повернутися до нормального життя межує з розрухою та розпачем.
На сьогодні в українському журналістикознавстві не достатньо фахової літератури, яка б розкривала питання збору інформації як на полі бойових дій, так і в населених пунктах, що постраждали від війни, створення медіатекстів із воєнної проблематики, а також поводження кореспондента в таких небезпечних (як фізично, так і психологічно) умовах. Крістіна підказує вихід із цієї ситуації через звернення уваги на ситуацію в регіонах зокрема та країні загалом, а також прочитання та контент-аналіз репортажів не лише українських оглядачів, але й закордонних, оскільки це найкраща основа для удосконалення навичок щодо написання журналістських матеріалів. Найголовніше, на думку спікерки, – показувати правду такою, як вона є, навіть якщо було заплановано зовсім інше, навіть якщо розумієш, що не отримаєш бажану кількість переглядів.
Такі тренувальні вебінари, дискусії, майстер-класи є невід’ємним складником освітнього процесу здобувачів спеціальності 061 Журналістика Бердянського державного педагогічного університету, оскільки це шлях до самовдосконалення, розвитку медіаграмотності та опанування майбутньої професії.

Наталія Рула,
старша викладачка кафедри
соціальних комунцікацій


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print