Пам’ятати, щоби бути!

Сучасно облаштований та інтерактивний простір Національного музею Голодомору-геноциду дивує кількістю експозицій: українські рушники, елементи національного одягу, великі елементи побуту, такі як ткацький станок і рибальський човен. Це дозволяє краще зрозуміти умови життя наших пращурів, зануритись в історію, щоб повністю відчути трагедію, створену радянською владою.

Що важливо, архіви музею містять дуже важливі документальні докази злочинів комуністичного режиму: листи та фотографії, шпальти газет та постанови з наказами. У цьому допомагає і інтерактивна електронна дошка, в якій записана інформація про тогочасні колгоспи, цитати державних діячів, регіональні карти повстань. Все це відображає, наскільки постраждав кожний куточок нашої країни.

Утім центральним та найбільш інформативним елементом є “Книга пам’яті” в декількох томах, кожен з яких присвяченій тій чи іншій області нашої країни. Книга містить мартирологи, свідчення очевидців, списки репресованих та багато чого іншого. Ці елементи спільно створюють неперевершену розповідь про трагічні події, які відбувалися під час Голодомору.

“Тут можна замовити екскурсії, освітні заняття, можна приходити всією сім’єю, шукати для себе певні цікаві частини нашої експозиції”, так коментує відвідуваність музею науковий співробітник Михайло Костів. І, дійсно, наша команда змогла застати як і родинне відвідування, так і класну екскурсію. Адже в наш час важливо розуміння власної історії, особливо молодшим поколінням.

Пан Михайло наголошує: “Надзвичайно важлива історія про пам’ять, про сприйняття цих подій. Коли ми будемо пам’ятати цю історію, ми не допустимо повторення її в майбутньому, навіть не зважаючи на те, що Україна зараз переживає новий геноцид, українці стають знову жертвами геноциду, історія Голодомору не втрачає своєї актуальності”.

Відвідувачам доступні не тільки екскурсії, а й цікаві програми — презентації нових книг, вистави. Наприклад, цього місяця проходила Вистава «SИN» за оповіданням Валер’яна Підмогильного за участі народного ансамблю «Дарничанка». Також гості можуть придбати художні та інформаційні друковані видання. Так, бібліотека Бердянського державного педагогічного університету поповниться новими брошурами: “Масовий штучний голод 1921-1923 років”, “Голодомор: нищення ідентичності”, “Нас вбивали, бо ми — українці.”

Долучаємося до акції, що проходить кожної 4-тої суботи листопада о 16 годині — “Запали свічку”.

Текст і фото: Арсеній Мельніков


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print