Підсумки навчання за грантом «Базові правила безпеки в цифровому середовищі»

Упродовж трьох місяців студенти Бердянського державного університету разом з викладачами кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики працювали над опануванням курсу «Базові правила безпеки в цифровому середовищі». Його проходження стало можливим завдяки тісній співпраці і підписанню меморандуму про співпрацю між Бердянським державним педагогічним університетом та Представництвом Фонду цивільних досліджень та розвитку США. Основні цілі курсу – підвищити рівень обізнаності серед студентів щодо основних загроз в кіберпросторі та розширити їх навички із кібергігієни.

До проходження курсу активно і із задоволенням долучились студенти майже всіх факультетів: гуманітарно-економічного, дошкільної, спеціальної та соціальної освіти, психолого-педагогічної освіти та мистецтв, фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти та філології та соціальних комунікацій.

Результатом реалізації грантового проєкту стало успішне проходження студентами всіх модулів курсу, а саме розглянули: вступний модуль; основні помилки користувачів; безпечне використання мобільних телефонів; безпечне використання комп’ютерів; безпечне використання електронної пошти; безпека в соціальних мережах; безпечне використання інтернету; типи шкідливого програмного забезпечення; фейкові новини; основні правила захисту інформації; що робити, якщо довелося потрапити у неприємності.

Студенти повністю опанували всі модулі та набули ґрунтовних знань з кібергігієни. Високий рівень оволодіння знаннями було підтверджено обов’язковим проміжним та підсумковим тестовим контролем. Про це свідчить відмінне проходження фінального тестового завдання та отримання студентами іменних сертифікатів, про те що вони успішно пройшли навчальний електронний курс на тему «Базові правила інформаційної безпеки».

Загалом успішно підвищили свою обізнаність з кібергігієни понад 300 студентів БДПУ, що, навіть, перевищило умови виконання грантових умов.

По завершенню курсу ми попросили студентів поділитися враженнями від курсу, щоб дізнатися наскільки корисною виявилась отримана інформація. Опитування показало, що студентам курс сподобався і вони здобули новий досвід з кібергігієни!

Керівник гранту професор Віталій Хоменко та виконавці проекту доценти Олександр Антоненко, Лілія Павленко, Ганна Чуприна висловлюють подяку адміністрації БДПУ за надану технічну, інформаційну та організаційну підтримку. Грантодавцю – за інформаційну підтримку і можливість впровадження модулів курсу в освітній процес. Також всім студентам, які долучились до проходження курсу та завжди вчасно приймали участь у всіх запланованих заходах. Сподіваємося на подальшу тісну співпрацю.

За матеріалами кафедри комп’ютерних

технологій в управлінні та навчанні й інформатики


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print