Плідна робота молодих дослідників, або Сторінка діяльності наукового гуртка «Secret history»

26 березня на кафедрі української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка «Secret history», роботу якого присвячено поглибленому вивченню сучасного світового літературного процесу.

До складу гуртка входять студенти практично всіх курсів: Анастасія Козлова (2ГМЛА), Тетяна Помазан, Дарія Радченко та Вʼячеслав Вишняков (3ГМЛА), Тетяна Гагара (4АМЛ), Крістіна Крива та Альона Колесник (М1АМЛ) Керівниця – к.ф.н., доцентка кафедри Ольга Боговін. Цього разу засідання було присвячено обговоренню наукової роботи Тетяни Помазан про трансформацію жанрової моделі теологічного детективу, яка готується до участі у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Філологія».

Засідання пройшло у дружній невимушеній атмосфері. Студенти ставили запитання, робили зауваження і правки, вибудовували концепцію та стратегію дослідження. Зокрема, В. Вишняков, виходячи із позицій системності, запропонував залучити до тексту роботи безпосередньо дослідження з теології під час аналізу образу центрального персонажа та звернути увагу на розпорошеність «функції Ватсона» порівняно із класичною жанровою моделлю. А. Козлова внесла ряд стилістичних правок до тексту роботи посторінково. Т. Гагара наголосила на необхідності чіткіших вихідних позицій теоретичного підґрунтя дослідження. Загалом усі члени гуртка зауважили новизну дослідження, цікавий обʼєкт та безумовну актуальність роботи, а також гармонійне поєднання описового, порівняльно-історичного та культурологічного методів застосованих у дослідженні Т. Помазан.

Наступне засідання заплановано на травень 2021 року і буде присвячено огляду актуальних сучасних тенденцій у літературі. Запрошуємо всіх бажаючих!

Дарія Радченко,

студентка 3 курсу факультету філології

та соціальних комунікацій


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print