PRO проєкт «Мистецтво в окупації»

В межах реалізації проєкту #ZMINA_2_0 «Субгранти для культурних проєктів» фонду «ІЗОЛЯЦІЯ» за фінансової підтримки Європейського Союзу викладачами БДПУ реалізується проєкт «Мистецтво в окупації». Цей проєкт спрямований на дослідження мистецтва в умовах окупації, виявлення викликів, які постають перед митцями з окупованих міст, а також дослідження ефекту вигорання митців та діячів культури, які проживали в окупації, а тепер є внутрішньо переміщеними особами.

В команді проєкту «Мистецтво в окупації» – науковці Бердянського державного педагогічного університету: професор Яна Сичікова (менеджер проєкту), доценти Наталя Цибуляк, Ганна Лопатіна, Анастасія Попова, молодший науковий співробітник Сергій Ковачов, які також певний час проживали в окупації та на власному досвіді знають складності реалізації творчої діяльності, долання труднощів та перепон, а також неможливість оприлюднювати результати власної творчості в період тимчасової окупації.
Але більше не можна мовчати й треба вголос говорити про складні умови, в яких опинилось мистецтво під час війни, під час окупації. Це необхідно для розуміння людством глобальної потреби збереження культурної української спадщини: «Мовчати не можна говорити» – настав час правильно поставити кому.

Наразі БДПУ – переміщений ЗВО, що певним чином обмежує дослідницькі можливості та залучення додаткових контактів, проєктів тощо. Серед основних пріоритетів його розвитку – прагматизація змісту освіти і науки з метою поширення культури якості та зміцнення БДПУ як простору можливостей для особистісного і професійного зростання; розвиток БДПУ як інноваційно-прогресивного центру наукових досліджень українського Північного Приазов’я задля реалізації Цілей сталого розвитку України; плекання загальнолюдських, крос-культурних, професійних цінностей та просування національно-патріотичних ідей спільнотою однодумців, які навчають і навчаються разом. Реалізація цього проєкту дозволить розширити професійні контакти та стане передумовою наукового та культурного співробітництва з організаціями України, ЄС та світу шляхом висвітлення ідей проєкту в ЗМІ та мережі інтернет, проведенню системи онлайнових та офлайнових заходів; привернути увагу органів державної влади та місцевого самоврядування до цієї проблеми для того, щоб налагоджувати стійкий та продуктивний діалог між усіма ланками влади та культурним сектором, залучити цільові ГО та Благодійні організації для спільного напрацювання дієвих механізмів відновлення мистецької діяльності діячів культури, які проживали в окупації; створити унікальну книгу «Мистецтво в окупації. Рефлексія», яка міститиме розповіді, роздуми, рефлексії, а також твори митців ВПО, що дозволить популяризувати український мистецький напрямок та вивести університет на якісно новий рівень реалізації його третьої місії.
Разом змінимо світ на краще!

Команда проєкту «Мистецтво в окупації»Яна Сичікова, Наталя Цибуляк, Ганна Лопатіна, Анастасія Попова, Сергій Ковачов.

Концепт ілюстрації та обкладинкиСергій Ковачов.

Проєкт відбувається в межах реалізації проєкту #ZMINA_2_0 «Субгранти для культурних проєктів» фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст публікації є виключною відповідальністю авторів проєкту і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print