«Про вигорання під час війни»: дослідження БДПУ на міжнародному вебінарі  від «Горизонт 2020»

Проректор з наукової роботи Бердянського державного педагогічного університету Яна Сичікова виступила з гострою лекцією «Вигорання українських викладачів під час війни: гендерний аспект» на дводенному вебінарі «Гендерний вимір у дослідженнях та інноваціях». Цей захід був частиною проєкту APPROACH «Advanced Photonic PROcesses for novel solar energy hArvesting TECHnologies», який фінансується дослідницькою програмою Європейської Комісії Horizon 2020 № 101120397 (https://euproject-approach.eu/).

Лекція Яни Сичікової була зосереджена на розумінні динаміки цього вигорання та дослідженні стратегій збереження академічного потенціалу в складних обставинах. Це важливе дослідження виконано в рамках держбюджетного наукового проєкту 0123U105351 «Українські університети в нових реаліях: вплив війни та механізми збереження наукового та кадрового потенціалу для підготовки фахівців високотехнологічних галузей» під керівництвом Ганни Лопатіної.

Дослідницька група у складі Наталі Цибуляк, Ганни Лопатіної, Анастасії Попової, Сергія Ковачова та Яни Сичікової наголосила на серйозності ситуації: «Тривожні рівні вигорання серед українських вчителів є лише вершиною айсберга проблем психічного здоров’я, спричинених війною. Негативні наслідки повномасштабної війни можуть у майбутньому спровокувати зміну якості освітнього процесу в ЗВО України та професійну переорієнтацію викладацького складу».

Європейські колеги виявили значний інтерес до висновків, визнаючи універсальну актуальність і важливість вирішення проблеми академічного вигорання під час кризи. Обговорення підкреслило необхідність спільних зусиль для підтримки викладачів і забезпечення стійкості закладів  освіти.

Вебінар був частиною проєкту APPROACH, що означає «Advanced Photonic PROcesses for novel solar energy hArvesting Technologies». APPROACH – це багатостороння ініціатива, спрямована на демократизацію можливостей післяакадемічного навчання та професійного розвитку молодих дослідників та інноваторів. Проєкт сприяє розвитку винахідницького мислення та творчих знань у розробці нанофабрикованих матеріалів і методів використання сонячної енергії.

Проєкт спрямований на підтримку навчання та мобільності дослідницьких та інноваційних талантів у різних секторах, розробку найкращих практик для міжгалузевої циркуляції талантів на користь країн-учасниць. Він прагне створити зміцнюючу інноваційну екосистему шляхом ефективної співпраці між академічними колами та бізнесом.

На завершення вебінару стало зрозуміло, що зусилля таких проєктів, як APPROACH, і самовідданість дослідників БДПУ, мають вирішальне значення для подолання та пом’якшення викликів, з якими стикаються українські університети. Їхня робота не тільки проливає світло на критичні питання, але й прокладає шлях до рішень, які можуть підтримувати та покращувати освітній ландшафт в Україні та за її межами.

Дар’я Кізілова,

фахівець підрозділу з питань трансферу технологій,

інноваційної діяльності та інтелектуальної власності


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print