Про захист прав журналістів: бути чемним, але наполегливим

У п’ятницю, 19 листопада, на онлайн платформі Zoom пройшов тренінг «Як журналісту захистити право на використання техніки», організований ГО “Центр соціальних ініціатив “Атом” та інформаційним агентством “Варіанти” за підтримки грантом Чорноморського фонду регіонального співробітництва (BST) у межах програми ЄС “Прямуємо разом”.

Про правові аспекти діяльності журналістів, гарантії і особливості використання технічних засобів, захист та охорону фізичних осіб при проведенні фото-, кіно-, теле- та відеозйомок, межі допустимості прихованої зйомки та заборону використання спеціальних технічних засобів  розповідав виконавчий директор ГО “Платформа прав людини”,  адвокат і медіа-тренер Олександр Бурмагін. Випускник Вищого міжнародного курсу з прав людини, у сфері захисту прав ЗМІ та журналістів, він веде юридичну практику з 2001 року, співпрацює з Європейською комісією за демократію через право Ради Європи, Офісом Ради Європи в Україні.

На основі багаторічного досвіду медіаюрист запропонував аналіз судових рішень, телевізійних сюжетів та інших журналістських матеріалів у межах тематики тренінгу. Учасники півторагодинної зустрічі, серед яких були доцентка кафедри соціальних комунікацій Юлія Мельнікова зі студентами денної і заочної форми навчання, розглянули закони, які регламентують журналістську діяльність, практичні кейси, актуальні приклади із сучасного життя допомогли зануритися у реалії журналістської професії. Важливою частиною тренінгу став запропонований Олександром Бурмагіним алгоритм, «напрацьований суто практичними кейсами, – що і як говорити, як захищати власне право на використання техніки у певних конфліктних ситуаціях».

Текст і фото – Арсеній Мельніков, студент 2 курсу ФФСК


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print