Професійний розвиток викладачів кафедри початкової освіти в умовах зміненої реальності

Війна в Україні привнесла нові виклики та змусила всіх освітян адаптуватись та перелаштувати свою роботу на дистанційний режим. Виключенням не став і Бердянський державний педагогічний університет, який, попри всі випробування, продовжує підтримувати якість освітньої діяльності в закладі.

Так, у серпні цього року за потужної підтримки ректора університету Ігоря Богданова та першої проректорки Ольги Гуренко поновив свою роботу Центр викладацької майстерності «ARSDOСENDI» (керівниця Наталя Цибуляк). Скористатися можливістю підвищити кваліфікацію на цьогорічній сесії курсів мали й кандидатка педагогічних наук, доцентка Ольга Попова та кандидатки педагогічних наук, старші викладачки кафедри початкової освіти Марина Нестеренко та Крістіна Петрик (наукова керівниця д. пед. н., проф. Людмила Коваль). Викладачки із задоволенням долучились до модулів «Лідерство в освіті» та «Сучасні інтерактивні методи навчання у вищій школі» у програму ввійшли такі блоки: Принципи інтерактивного навчання; «Мозковий штурм»; Сторітеллінг; Скрайбінг; Кейс-метод; Метод проєктів; «Перевернутий клас», які передбачали ознайомлення зі сучасними інтерактивними методами навчання у вищій школі, а також методами самореалізації дослідницького «Я» студентів ЗВО (тренерами-фасилітаторами виступили: кандидатки педагогічних наук, доцентки Ірина Школа та Богдана Салюк).
Завдяки вмілому поєднанню передових дистанційних технологій молоді викладачки мали можливість відпрацьовувати теоретичний матеріал через групові йіндивідуальні форми роботи, а також самостійно вивчати презентовані спікерками додаткові джерела та виконувати практичні завдання, домашню та самостійну роботу в асинхронному режимі, що передбачало обов’язковий фідбек від модераторів курсу. Після опанування тем модулю учасниці розширили свої погляди на інновації, проаналізували результати своїх дій щодо застосування інноваційних методів навчання в освітньому процесі таперейняли досвід щодо ефективності використання різноманітних методів та цифрових інструментів для навчання в межах викладання власних дисципліни зі спеціальності 013 Початкова освіта. За підсумками успішного проходження курсу отримали відповідні сертифікати.

За матеріалами кафедри початкової освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print