Кураторські години до Дня рідного Бердянська

Доброю традицією стали вже кураторські години на гуманітарно-економічному факультеті Бердянського державного педагогічного університету. Заздалегідь оголошені теми із задоволенням готують як куратори, так і здобувачі. Дуже часто запрошують декана Тамару Макаренко, гостей університету, випускників, батьків здобувачів, стейкхолдерів і просто цікавих людей.


Так, 20 вересня 2022 у групі с2Фс було проведено кураторську годину на тему: «Бердянськ: минуле та майбутнє» (куратор Олена Задворна).
Із здобувачами обговорили історичні моменти життя міста у минулому, поговорили про культурну спадщину. Зупинилися на економічних та політичних проблемах, які виникали та виникають у сфері економічного життя міста.
Звернули увагу на те, що під час перерозподілу власності після відміни кріпацтва, після Жовтневого перевороту, під час Другої світової війни, після отримання незалежності у 1991 році, населенню було важко пристосовуватися до змін господарювання. Але місто виживало, розвивалося, спрямовувало свої думки в майбутнє. Так було, є і буде.

23 вересня 2022 року відбулася кураторська година із здобувачами освіти першого курсу спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» та 051 «Економіка».
Кураторську годину проводила доцент кафедри економіки, підприємництва та фінансів Тетяна Сидорченко. Разом із здобувачами освіти занурились в історичне минуле Бердянська, розглянули особливості його розвитку з економічної точки зору та поділились своїм баченням щодо майбутнього розвитку міста.

Здобувачі 4 курсу гуманітарно-економічного факультету обговорювали минуле та планували вільне майбутнє рідного міста. Дискусія точилася навколо різних історичних подій, починаючи з революції, подій другої світової війни, а також етапів розбудови міста протягом років незалежності України.
Куратор, Яна Глазова, поділилася історією власної родини, яка вже понад 100 років мешкає в Бердянську. Разом із здобувачами уявляли вільне, мирне, рідне українське місто Бердянськ через рік, 5 років тощо.

Так як на базі Бердянського державного педагогічного університету функціонує Бізнес інкубатор, керівником якого є куратор здобувачів освітнього ступеня магістр – Тетяна Несторенко. Розвитку цього напрямку у вільному українському м. Бердянськ була присвячена кураторська година. Здобувачі заслухали доповідь кураторки, яка протягом 2012–2021 організовувала міжнародні культурно-освітні проєкти: «Запобігання вигоранню» (2017–2019), ГО «Асоціація фахівців фізичної та ментальної терапії», проєкт «Не потони в морі інформації!», Democracy Reporting International (2019) та проєкт Università degli Studi di Genova, ERASMUS+ (2021). Потім здобувачі пропонували перспективні для майбутнього рідного міста проєкти та оцінювали реальні можливості їх реалізації у мирній Україні.

В рамках зазначеної теми кураторської години відбулися наукові дискусії в інших групах, де викладачі презентували проєкт стабілізації економічних та фінансових процесів у м. Бердянськ.

Дуже влучні зауваження щодо удосконалення шляхів розвитку рідного міста пропонували здобувачі. Деякі з них вони використають у науково-дослідницьких роботах, результати яких опублікують у вигляді тез або статей під керівництвом своїх викладачів. А головне, що всі вони оптимістично налаштовані, бо інакше не може бути. Тільки розвиток, тільки вільний Бердянськ, тільки розвинена держава, тільки найкращий університет!

За матеріалами гуманітарно-економічного факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print