Нотатки з традиційного семінару з болгарської мови,
літератури, культури та історії
Кожної весни, в кінці навчального року в Інституті філології та соціальних комунікацій БДПУ збираються викладачі-болгаристи, щоб підбити певні підсумки в своїй нелегкій роботі, окреслити коло перспектив та обговорити актуальні проблеми викладання болгарської мови та літератури.
За підтримки ректорату Бердянського державного педагогічного університету спільно із Шуменським університетом імені Єпископа Костянтина Преславського 15-16 травня цього року було проведено ІІІ Міжнародний науково-методичний семінар з болгарської мови, літератури, культури та історії.
Натхненна та кропітка праця педагогічного колективу Інституту філології та соціальних комунікацій сприяє постійному розвитку та зміцненню наукових зв’язків між навчальними закладами та надає можливість болгаристам обговорювати проблеми з мовознавства, філології, історії, фольклористики із науковцями різних держав.
До участі у семінарі цього року було заявлено близько ста осіб із 4 країн: України (Київ, Львів, Харків, Луцьк, Черкаси, Бердянськ, Мелітополь, Приморськ, Приазовське), Болгарії (Софія, Шумен, Пловдив, Варна), Словаччини (Пряшів), Білорусі (Мінськ).
15 травня відбулося пленарне засідання семінару. Учасників та гостей тепло привітали проректор з наукової роботи БДПУ, доктор педагогічних наук, професор І. Т. Богданов, координатор міжнародної діяльності БДПУ, доктор історичних наук, професор І. І. Лиман, директор Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ, доктор філологічних наук, професор О. Д.
На засіданні було заслухано доповіді не лише знаних вчених, провідних вчителіі-болгаристів, але й студентів, які обговорили актуальні проблеми під свіжим, нестандартним кутом зору, що спонукало усіх присутніх досягти нових рішень у науково-методичній роботі.
Наступний день наукового семінару (16 травня) відзначився презентацією нових видань з болгаристики науковців із Республіки Болгарія (Пловдивський університет імені Паїсія Хилендарського) та України. Після засідання проходило підбиття підсумків семінару та одноголосне рішення щодо проведення таких важливих зібрань і наступного року.
Зустріч в Інституті філології та соціальних комунікацій БДПУ вчених та викладачів із різних країн, беззаперечно, підтверджує той факт, що Бердянськ поступово набирає статусу важливого центру болгаристики в Україні.
Тетяна Нікішина,
кандидат філологічних наук,
асистент кафедри загального мовознавства
та слов’янської філології
На фото: вітання учасників від проректора з наукової роботи БДПУ доктора педагогічних наук, професора Ігоря Богданова, координатора міжнародної діяльності університету, доктора історичних наук, професора Ігоря Лимана та від директора Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ, доктора філологічних наук, професора Ольги Харлан;
презентація наукового видання «Втора Харитонова преправка на «История славянобългарска» викладачем Пловдивського університету імені Паісія Хилендарського (Республіка Болгарія) А. С. Джельовою;
учасники та організатори ІІІ Міжнародного науково-методичного семінару з болгарської мови, літератури, культури та історії.
Фото з архіву інституту