Роль недержавного сектору у питаннях запобігання та протидії торгівлі людьми й гендерно зумовленому насильству (Досвід роботи ВОПО «Джерело надії»)

7 грудня 2022 р. викладачами кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти за ініціативи асистента Наталії Мацейко було організовано зустріч здобувачів вищої освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти з представниками Вінницької обласної правозахисної організації «Джерело надії», що стала завершальною в серії освітніх івентів, реалізованих у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», – «Протидія торгівлі людьми й гендерно зумовленому насильству: роль недержавного сектору (досвід роботи ВОПО «Джерело надії»).

Організація 15 років працює у сфері захисту прав та свобод людини, є виконавчим партнером Представництва в Україні Міжнародної організації з міграції в Програмі протидії торгівлі людьми, членом Всеукраїнської коаліції організацій з протидії торгівлі людьми. Основними напрямами роботи визначаються наступні: поширення експертних знань і досвіду з протидії торгівлі людьми, насильству, дискримінації вразливих верств населення; ідентифікація та реінтеграція постраждалих осіб; реалізація заходів, спрямованих на захист, соціалізацію та повноцінну реалізацію прав, свобод і можливостей громадян (інформаційно-просвітницька діяльність, соціально-психологічна підтримка, соціально-економічна адаптація, юридичне консультування та адвокація).
Спікерами заходу виступили виконавча директорка й менеджерка проєктів ВОПО «Джерело надії» – Христина Орлова та Яніна Кравченко. Колеги наголосили на актуальності проблеми запобігання та протидії торгівлі людьми й гендерно зумовленому насильству, причинах і наслідках поширення цього явища, визначили основні маркери, що свідчать про загрозу потрапляння у подібні ситуації, а також зосередили увагу на правилах безпечної поведінки.
Представники організації розповіли про практичний досвід роботи у зазначеному напрямі, зокрема результати реалізації тематично спрямованих проєктів: створення обласного притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, за фінансової підтримки Фонду народонаселення ООН, сприяння МБФ «Українська фундація громадського здоров’я»; введення в дію гарячої лінії з метою надання психологічних та юридичних консультацій; навчання посадових осіб і громадських активістів ОТГ щодо реалізації державної політики у напрямі протидії та запобігання домашньому насильству на місцевому рівні; проведення бізнес-тренінгів для вразливих категорій жінок з метою підвищення їх економічної спроможності, мікропідприємництва, оволодіння основами підприємницької діяльності за підтримки МФБ «Український Жіночий Фонд»; відкриття соціального підприємства «Соціальний ХАБ «Навчання мистецтву краси»», спрямованого на забезпечення робочими місцями жінок, постраждалих від гендерно зумовленого насильства та множинної дискримінації, введення посади кар’єрної радниці Вінницької області; створення на базі організації за підтримки Посольства Канади в Україні ресурсного центру, мета якого – посилення організаційної та технічної спроможності місцевих жіночих організацій. Окремим аспектом розповіді, вартим уваги, стало питання розвитку міжсекторального партнерства. Спікери розповіли про досвід співпраці з громадою, владою, установами державного сектору, бізнес-структурами, ЗМІ.
Цікавинкою заходу стала презентація навчального онлайн-квесту з безпечного працевлаштування, створеного за підтримки Міжнародної організації з міграції та фінансування уряду Японії. Після завершення зустрічі здобувачі мали змогу долучитися до активності та шляхом виконання практико-орієнтовних завдань засвоїти правила безпечної поведінки, що дозволяють уникнути потрапляння у ситуацію експлуатації та торгівлі людьми.
Наприкінці спікери висловили слова підтримки здобувачам та викладачам і побажали якнайшвидшого повернення у стіни рідного університету.
Щиро дякуємо колегам за взаємодію та обмін досвідом! Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

За матеріалами
кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print