Міжнародне свято День прав людини відзначається 10 грудня. Зазвичай за місяць до цього проводяться просвітницькі тренінги, воркшопи, майстер-класи, які популяризують ідеї рівності, розширення прав людини, соціальної відповідальності.
Першим заходом для студентів-журналістів і викладачів кафедри соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету став онлайн-практикум «Запит інформації як інструмент якісної журналістики», який відбувся 10 листопада і був організований Навчально-науковим інститутом журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Правозахисним центром ЗМІНА, проєктом «Права людини для України», що реалізується Програмою розвитку ООН у Великій Британії та фінансується МІД Данії.
Разом зі спікеркою – Тетяною Алексіюк, юристкою, експерткою ПРООН, консультанткою Ради Європи – учасники розглянули питання: яку інформацію запитуємо, як формулюємо запитання, у чому полягають відмінності запиту і звернення громадянина, які є форми подання запиту та отримання відповіді, як відшкодувати витрати на копіювання та друк, як оскаржити відмову? Студенти дізналися, що інформаційний запит – це законна вимога громадянина або юридичної особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
У кінці практикуму організатори радо відповіли на запитання студентів та викладачів та запросили долучитися до наступних лекцій, що відбуватимуться щосереди до кінця листопада.
Анастасія Чередниченко, кореспондентка «Університетського слова»