Комунікаційні аспекти науки ХХІ століття у доповідях студентів-журналістів

Підкріплення теорії практичними навичками є важливою складовою «знайомства» із професією та подальшого розвитку на шляху до здобуття компетентностей в обраній справі.

Сьогодні, 11 листопада, здобувачі освіти спеціальності 061 Журналістика мали змогу продемонструвати свої наукові доробки у секціях «Журналістика та інформаційні технології» і «Мова медіа та медіаграмотність» під час Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Сучасна наука: комунікаційні аспекти ХХІ століття»

Науковий захід, який стартував цьогоріч, зібрав під своєю егідою 85 робіт здобувачів освіти з 14-ти закладів вищої освіти України. Конференція проводилась за ініціативи Київського університету ім. Бориса Грінченка спільно з Державним університетом економіки і технологій (м. Кривий Ріг). Вона традиційно почалась із вітального слова організаторів конференції, які подякували учасникам за їх активну наукову діяльність та бажання розвиватися.

Наступним етапом конференції було пленарне засідання, на якому учасники мали змогу прослухати наукові доповіді журналіста А. Столярова «Відкриті дані у журналістських розслідуваннях» та кандидатки наук із соціальних комунікацій, доцентки кафедри журналістики і нових медіа Київського університету імені Бориса Грінченка А. Досенко «Крос-медійна журналістика: реалії існування».

Після пленарного засідання здобувачі освіти з різних університетів країни, у тому числі й з БДПУ, презентували власні дослідження. Студенти-журналісти 2–4 курсів презентували наукові роботи з таких тем: «Тематична палітра подкастів на інформаційному ресурсі «НВ»» (Дарина Тестова, 3 курс), «Захист прав жінок від домашнього насильства в умовах пандемії» (Ліана Макар, 2 курс), «Захист прав освітян в умовах світової пандемії» (Вікторія Напрягло, 2 курс), «Основні стандарти подачі інформації» (Анастасія Чередниченко, 4 курс), «Подкастинг у сфері соціальних комунікацій» (Тетяна Волканова, 4 курс), «Специфіка ранкового шоу розважальної радіостанції «Хіт FM»» (Людмила Куликова, 4 курс), «Просвітницька роль медіа у запобіганні торгівлі людьми» (Арсеній Мельніков, 2 курс, заочне відділення)

Крім виступів, доповідачі відповідали на цікаві питання, які були пов’язані з тематикою і проблематикою наукових розвідок.

Такі заходи відіграють важливу роль у становленні майбутніх медіафахівців, адже досвід презентації та захисту власних наукових робіт сприяє формуванню вмінь публічних виступів та написання матеріалів, що є невід’ємною частиною журналістської діяльності.

Дарина Тестова, кореспондентка «УС»


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print