Серфінг по “Прес-хвилі”

APpgigKyxS0

Учора, 19 березня, в актовій залі ЦДЮТ стартував третій міський фестиваль шкільних прес-центрів під назвою “Прес-хвиля”. Фестиваль відкрився конференцією на тему “Права журналістів у медіапросторі Бердянська” та майстер-класами від місцевих журналістів та викладачів БДПУ.

Після вітального слова директора ЦДЮТ Наталі Лисенко розпочалася показово-навчальна прес-конференція, під час якої в різних ролях виступали представники дитячих прес-центрів і журналісти місцевих ЗМІ. Журналісти-новачки мали можливість напряму поспілкуватися з більш досвідченими журналістами. Кожне питання, котре лунало з залу, оцінювалося, адже конференція мала не лише інформаційний характер, але й конкурсний. Дуже шкода, що запланована година промайнула дуже швидко й чимало питань лишилося без відповідей, проте й годинного спілкування вистачило початківцям для усвідомлення важливості подібного спілкування. У прес-конференційному своєрідному тренінгу також брав участь редактор газети БДПУ «Університетське Слово», член Національної спілки журналістів України Степан Герилів.

Згодом шкільні «акули пера» відправилися черпати знання під час майстер-класів. Анжеліка Бабіч – керівник студії “Юн-прес” та редактор газети “Неформат” – консультувала редакторів шкільних газет; Руслан Вербовий – старший викладач кафедри соціальних комунікацій БДПУ – поділився досвідом на тему “Верстка та Дизайн”; Семен Шатурський – ведучій радіо “Азовська хвиля” – розповів юним журналістам про тонкощі праці в радіо-сфері; Сергій Старушко – журналіст ТРК “ЮГ” – у свою чергу, провів майстер-клас із журналістського розслідування.

c9RygoksAn4

Окремо засідало журі, одним із членів якого була старший викладач кафедри соціальних комунікацій БДПУ Ксенія Задворна, й переглядало роботи шкільних «телеумільців» для визначення кращих авторів відеороликів (переможців буде оголошено сьогодні).

Не обійшлося без спойлерів. Під час прес-конференції ведучий проговорився про те, що спонсори фестивалю – благодійні організації “Самопоміч” та “Helper Ukraine” мають на меті виділити переможцям окремі місця для блогів на сайтах цих організацій. Залишається лише побажати успіхів учасникам фестивалю та нехай переможе сильніший.

Едуард Карнаух,
студент-практикант “Університетського Слова”

Світлини з архіву студії «Юн-прес»


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print