Штучний інтелект – палиця на два кінці

Якщо раніше думки про машини, які “виконують” людські дії та “вміють” мислити, були фантастичними вигадками, то в 2023 році це стало буденністю. Наразі ми стикаємося зі штучним інтелектом кожного дня в інтернеті, адже віртуальне життя – це те, що стало невід’ємною частиною нас самих. Для початку з’ясуємо, що саме являє собою ШІ.

Штучний інтелект — це галузь комп’ютерних наук, яка фокусується на розробці машин і систем, здатних виконувати завдання, що зазвичай вимагають людського інтелекту, такі як навчання, розв’язання проблем і ухвалення рішень. В основі ШІ лежить ідея створення машин, які можуть мислити й міркувати, як люди, і можуть вчитися на власному досвіді, щоб з часом покращувати свою продуктивність. Сфера штучного інтелекту постійно розвивається і має потенціал революціонізувати багато аспектів нашого життя — від охорони здоров’я і фінансів до транспорту і розваг.

В умілих руках ШІ може стати помічником в різного роду питаннях, але водночас і засобом масового ураження. От і російська пропаганда вирішила використовувати ШІ як засіб масового ураження, який допомагає їй створювати фейки та поширювати дезінформацію.

Це актуальне питання стало предметом обговорення на  конференції «Штучний інтелект і дезінформація: Викриття цифрової пропаганди», проведеної 22 вересня в Києві Інститутом інноваційного врядування у партнерстві із Національним проектом з медіаграмотності «Фільтр», The University of Edinburgh, DCN Global, Forum Apulum за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

На заході, де спікерами були дослідники етики та розвитку ШІ, викладачі цифрових медіа, юристи, технологічні підприємці та багато інших, також виступив заступник міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко. Він звернувся до учасників з вітальним словом та наголосив, що тема дезінформації є однією з найважливіших в діяльності Міністерства як після початку повномасштабного вторгнення, так і до цього. На його думку, таку зустрічі безперечно є важливими, оскільки дають можливість обговорити ці питання.

Під час дискусії порушувалися такі теми: використання штучного інтелекту в соціальних мережах, російські фейки за час повномасштабної війни, які були створені за допомогою ШІ (на прикладі дипфейків), заходи, вжиті українським Урядом для вирішення питань етики ШІ. Також європейським досвідом «боротьби» зі штучним інтелектом поділились британські спікери.

Формат конференції дав можливість відвідувачам, як офлайн, так і онлайн, взаємодіяти, обговорювати та спілкуватися з експертами та іншими учасниками. А позитивні відгуки в коментарях показують, що тема розвитку штучного інтелекту є цікавою та різнобічною, бо з плином часу розвиток торкнеться всіх галузей, і витвори ШІ також зазнають кардинальних змін – стануть більш якісними та майстерними.

Кожен охочий може перейти за посиланням, переглянути конференцію та відкрити для себе нові грані «вірусу» сучасного інтернету – штучного інтелекту.

 Напрягло Вікторія, здобувачка вищої освіти 061 Журналістика  


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print