Широкі онлайн можливості професорської школи

Кафедра дошкільної освіти вкотре доводить, що інноваційність – важлива ознака сучасної освіти. Неочікуваний режим дистанційного навчання не став викликом для викладачів. Адже весь професорсько-викладацький склад кафедри дошкільної освіти у доволі стислі терміни трансформував 100 % освітніх курсів у новий  незвичний формат.

Безумовно, особливого впливу зазнали зовнішні оффлайн зустрічі з вихованцями закладів дошкільної освіти та воркшопи з батьками і колегами. Такі події, звичайно, максимально скоротились. Але, поєднавши професіоналізм та любов до дітей, доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної освіти Лариса ЗАЙЦЕВА знайшла оптимальне вирішення з ситуації – організувала авторську школу «Розвивальна математика».

«Розвивальна математика» – сучасний проект, в якому реалізується нова технологія формування математичної компетентності дітей дошкільного віку.

Авторська школа професора Лариси Зайцевої має широкі можливості: вдосконалює освітню практику підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта, забезпечує соціальну затребуваність в онлайн платформі для висвітлення кращого педагогічного досвіду для освітян з усієї України, виступає методичним порадником для працівників закладів дошкільної освіти, сприяє розширенню та поглибленню творчих контактів, обміну досвідом та науковими матеріалами з науково-педагогічними працівниками.

Для якісної підготовки майбутніх фахівців дошкільної освіти під час практичних занять з дисципліни «Теорія і методика формування елементарних математичних уявлень у дітей дошкільного віку» здобувачі вищої освіти працюють у прикладному форматі. Незвичайні інтерактивні форми подання викладачем навчального матеріалу, використання ним різноманітних пізнавально-практичних питань і завдань, вирішення яких вимагає від здобувачів активної пошукової діяльності, сприяють підтримці їхньої оптимальної мотивації до використання свого навчально-творчого потенціалу, прояву розумової самостійності та ініціативності.

На сучасному етапі вже неактуальним стають прості формальні знання та уміння відтворення вивченого на репродуктивному рівні. Відтак, онлайн-заняття з дітьми є неоціненною практикою для придбання та вдосконалення методичних навичок здобувачів вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта з проведення занять з математики, уміння будувати діалог з дитиною, підтримувати їхній інтерес до завдань.

Сьогоднішні вихователі закладів дошкільної освіти мають швидко адаптуватися в «карантинних» умовах, мати стійку мотивацію до самоосвіти та саморозвитку. З метою ознайомлення педагогічних колективів із інноваційним освітнім інструментарієм, підвищення їх професійно-кваліфікаційної майстерності, доповнення новими формами педагогічної діяльності і новими видами методичних знань професор Лариса ЗАЙЦЕВА систематично проводить онлайн-семінари.

Тематика семінарів передбачає розгляд актуальних питань організації занять з математики:

✅Чи залишається заняття основною формою навчання дітей дошкільного віку?

✅Яким має бути середовище на занятті?

✅Чи доцільно проводити заняття на килимі та рухливі заняття з математики?

✅У чому особливість розумового заняття?

✅У чому перевага занять за столами?

Учасниками семінару є не тільки педагоги, але й батьки дітей дошкільного віку. Всі уважно слухають та занотовують виступ професора, з цікавістю переглядають відео-заняття за сучасною навчальною технологією, діляться власним досвідом, обговорюють переваги використання авторських друкованих зошитів. Такі зустрічі здобувачів-вихователів-викладача-батьків і дітей мають позитивну атмосферу та бажання подальшої співпраці.

Слід зазначити, що професор Лариса ЗАЙЦЕВА популяризує та активізує науково-дослідницьку діяльність на державному рівні, оскільки вона є старшим науковим співробітником лабораторії дошкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України, науковим кореспондентом Національного центру «Мала академія наук України». Тож, Лариса Іванівна проводить вебінари з актуальних питань дошкільної освіти та виховання, зокрема: «Використання активних методів у навчанні дітей дошкільного віку математики», під час якого розкриває особливості використання моделей в ознайомленні з кількістю, формою, простором та часом. Вебінар на тему «Світ у вимірі математики» Лариса ЗАЙЦЕВА присвятила розкриттю особливостей інтегрованого підходу. Вона на конкретних прикладах показала як математика розкриває таємниці навколишніх об’єктів природного та предметного довкілля, представила цікаві завдання, у яких математика характеризує одну з невідомих сторін звичайних предметів, що оточують дитину.

Маючи великий досвід методичної роботи у вихованні дітей дошкільного віку, підготовці сучасних фахівців дошкільної освіти професор Лариса ЗАЙЦЕВА вдало здійснює компетентнісно орієнтований підхід у викладацькій діяльності.

Онлайн-семінари тривають! Для участі реєструйтеся на сайті https://zayceva.com.ua/

Юлія СЕМЕНЯКО к.п.н., старший викладач кафедри дошкільної освіти

світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print