Сьогодні – День святого Валентина

Вважається, що це свято відзначають уже понад 16 століть. Коріння Дня закоханих сягають ще язичницької культури, оскільки древні також відзначали свято всіх закоханих на честь богині любові.

Сучасне свято нерозривно пов'язане з ім'ям святого Валентина, якого прийнято вважати покровителем усіх закоханих. Історія свідчить, що християнський священик Валентин приблизно в 269 році таємно благословляв шлюби римських легіонерів з їх коханими, незважаючи на те, що імператор заборонив своїм солдатам одружуватися, вважаючи, що це заважає їм думати про війну. Крім того, священик Валентин, справжній подвиг якого став приводом для появи Дня святого Валентина, завжди намагався помирити закоханих, він допомагав їм писати любовні листи і давав поради легіонерам щодо того, як краще зізнатися в коханні їх дамам серця.

Дізнавшись про відчайдушні вчинки Валентина, імператор засудив його до страти. Перед смертю священик написав лист для дочки тюремника, в яку сам був закоханий. Цей лист дівчина прочитала вже після страти Валентина. Після цього церква канонізувала священика, а в 496 році Папа Римський Геласіус оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

Аліна Голованова

ЗАКОХАНИМ – ТЕРПІННЯ Й ЩАСТЯ

У всіх свої асоціації,

Коли говорять про любов.

І в кожній думці – своя рація:

Розбите серце, грає кров…

 

Чудовий день, нестерпна мить,

Пекельні муки, раптом – казка:

У когось у душі болить,

А хтось кричить : "Не йди, будь ласка!"

 

Є різні погляди й думки,

Та до оцінок я не вдамся,

Бо дотик рідної руки

Відчує кожен. Жди. Не квапся.

 

Її оспівує весь світ.

Щасливу, може, й не взаємну,

Бо вже впродовж двох тисяч літ

Любов народжує й приємне.

 

І надихає, й окриляє,

Вирує в віршах і піснях.

І тут лиш радість місце має –

Любов – у ночах, не лиш в днях…

 

Закоханим – терпіння й щастя,

Надії тим, хто "ще на волі".

Кого покинули – розслабся.

Й любові вам з небес від долі…

 

Традиційно яскраво, весело та цікаво проходив День Святого Валентина в головному корпусі БДПУ. З самого ранку на «Веселих перервах» студентів (та й викладачів) у фойє чекали святкові герої, розважаючи кожного різноманітними веселощами; музичні сувеніри, а хто вже дуже бажав – зміг «зареєструвати шлюб» на 1 день… «Досвідчені» ворожки пророкували майбутню долю (див. світлини).

«Університетське Слово»

Світлини Олександра Степаненка


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print