Колектив БДПУ активно долучився до святкових заходів, приурочених до 70-ї річниці визволення Бердянська від німецько-фашистських загарбників та Дня міста
Війна – далеко, але пам'ять – близько:
На кожнім кроці, в кожнім із сердець.
І голови схиляємо в зажурі низько,
Бо у землі чийсь син чи матір, чи отець…
Ці поетичні рядки невідомого автора спокійно можуть слугувати епіграфом не тільки до фоторепортажу з мітингу біля Пам'ятника викладачам та студентам, загиблим у роки війни на Алеї Пошани БДПУ, а до всіх нинішніх міських урочистостей. Бо саме завдяки кожному з тих, хто приніс нам радість Великої Перемоги, ми можемо сьогодні з таким розмахом святкувати й День рідного міста…
70 років тому, прохолодного осіннього ранку, кораблі Азовської військової флотилії підійшли до окупованого фашистами Бердянська та повністю звільнили його від загарбників. Майже два довгих роки жителі міста йшли до цього дня, долаючи голод і холод, жах окупації та смерть. Саме про це тремтячим голосом розповідав на мітингу очевидець цих подій – ветеран Великої Вітчизняної війни, кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки підприємств та економічної теорії Юрій Михайлович Юхно. Професор БДПУ Ігор Ігорович Лиман, вітаючи присутніх із ювілеєм визволення міста, зазначив, зокрема, що все більше зростає цікавість молодого покоління до уроків війни, а його небайдужість свідчить про те, що тема «Спільної болі війни та спільної радості перемоги» ще довго буде актуальною…
Були ще виступи, була хвилина мовчання, були квіти до підніжжя пам’ятника…
… Приблизно о цій же порі при вході до міського Будинку культури проходило урочисте відкриття свята Дня міста, а в приміщені відкрилась виставка “Бердянськ-2013”, присвячена 70-й річниці визволення Бердянська від фашистських загарбників та Дню міста. На мітингу з привітаннями виступила також ректор нашого університету, професор Вікторія Зарва, а на самій виставці широко розгорнула свої експонати й експозиція нашого університету…
…Згодом на Приморській площі вже вирував Флешмоб «Ми діти твої, Україно!» студентської молоді БДПУ – сучасна розвага для тих, хто хоче додати в своє життя ще більше позитиву та адреналіну.
Команди університетських інститутів і факультетів підготували цікаві оригінальні програми і, незважаючи на дощ, студенти посміхались та дарували тепло своїх сердець оточуючим. Усі виступи мали народні мотиви, мелодії та запальні танці. Першими привітали місто танцюристи Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв, згодом – факультети економіки та управління; фізичного виховання; комп’ютерних на енергозберігаючих технологій; соціально-гуманітарний факультет, Інститут соціально-педагогічної та корекційної освіти. А на завершення студенти, об’єднавшись з усіма бажаючими, танцювали славнозвісного «Гопака» – український народний танець, у якому злились в одне: військова вправність і безмежна широчінь козацької душі. Отак сьогодні й молодь БДПУ великою силою танцювального мистецтва продемонструвала свою любов до рідного міста, до України.
…«Краса та слава рідного Бердянська» – саме таку назву дали фотовиставці її організатори: відділ з виховної роботи університету та редакція газети « Університетське Слово» в рамках цьогорічного відзначення Дня міста та ювілейної річниці його визволення. В парку імені Шмідта для всенародного огляду було розвішано 93 роботи тридцятьох учасників конкурсної виставки.
Багато бердянців прийшло подивитися на роботи своїх друзів, знайомих або просто людей, які вчаться в БДПУ. Хтось критикував світлини, називав їх банальними, інші – вихваляли, бо фото було зроблено з любов’ю – це відчувалося. До деяких фотографій дуже хотілось доторкнутися, бо спочатку не розумієш, що це не справжнє. Чимало було пейзажів та фотографій університету. Романтичні та комічні світлини, панорами та макрозйомки – усе це можна було побачити на виставці. Студенти постаралися на славу. Кожен покидав виставку зі своєю думкою, але всі міркували про одне – все-таки гарне рідне місто Бердянськ!
…З нагоди 70-річчя визволення Бердянська від німецько-фашистських загарбників у парку Шмідта було влаштовано ходу та покладання квітів і вінків громадськістю міста до могили морякам-десантникам. Багатолюдна колона, в якій крокували викладачі та студенти БДПУ, брала участь у цьому заході. По-одному підходили до пам’ятника керівники міста, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники трудових колективів та клали квіти під звуки воєнних мелодій оркестру «Азовська чайка». Школярі у воєнно-морській формі тримали прапори України та міста Бердянська.
…Вечірній святковий Бердянськ зібрав сотні його жителів до міського Палацу культури на міський урочистий концерт, присвячений 70-ій річниці визволення Бердянська від німецько-фашистських загарбників та Дню міста. До розмаїття та величі воєнних пісень, танців, щирих вітальних слів ведучих органічно долучився виступ міського голови Олексія Бакая та вручення ним високих нагород. Приємно було, коли на сцену виходила ректор нашого університету, професор Вікторія Зарва для отримання Грамоти Верховної Ради України колективу Бердянського державного педагогічного університету за заслуги перед українським народом.
…А завершилося сьогоднішнє святкування на Приморській площі молодіжною акцією „Зірка пам’яті”, що влаштувала бердянцям студентська, безумовно, й наша, університетська, молодь міста…
Олена Тищенко, Дар’я Калюжна,
Олександр Степаненко, Денис Величко (фото),
студенти БДПУ