Студенти факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти вивчають, знають і творять історію України

На початку вересня 2022 року, протягом тижня кураторами груп для всіх бажаючих студентів факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти проведено онлайн кінолекторій на тему: «Війна за державу. Перша незалежна. Карпатська Україна». З лекції студенти дізналися, що в березні 1939 р. українці на Закарпатті стали першим у міжвоєнній Європі народом, що не змирився із анексією, а зі зброєю в руках став на захист своєї свободи від агресії сусідніх держав.

15 березня встановлено Днем Незалежності Карпатської України та вшанування пам’яті її оборонців, які у 1939 році стали на захист проголошеної української державності на Закарпатті проти військ авторитарної Угорщини. Адже саме в ніч на 15 березня 39-го року в місті Хуст була проголошена незалежність Карпатської України. Тієї ж доби союзниця гітлерівської Німеччини Угорщина розпочала загальний наступ. Незважаючи на героїчний збройний опір нечисельних загонів Карпатської січі, ворога зупинити не вдалося і Карпатська Україна була окупована.
Карпатська Україна проіснувала лише кілька днів, проте залишила свій слід у боротьбі за національну державність. Історичне значення незалежної держави карпатоукраїнців полягало в тому, що було ще раз продемонстроване непереборне прагнення українського народу до створення власної держави. Крім того, західноукраїнське населення пересвідчилось у неспроможності й небезпечності орієнтації на підтримку чужих держав. Стало незаперечним, що зацікавленість «українським питанням» продиктована бажанням Німеччини використати його у власних загарбницьких цілях. Незважаючи на морок окупації, який знову оповив Закарпаття, проголошення незалежної держави мало велике історичне значення. Воно продемонструвало непереборне прагнення українського народу до створення власної держави, його готовність до жертв заради досягнення цієї світлої мети.
Карпатська Україна – важливий етап розвитку українського визвольного руху, приклад прагнення українців до розбудови власної державності навіть у несприятливих зовнішньополітичних умовах.
Отже, ми пам’ятаймо, що великий той народ, котрий не забуває свого минулого та подвиг героїв, які полягли у нерівній боротьбі на Красному полі. Українці на Закарпатті були першим у міжвоєнній Європі народом, що не змирився із анексією, а зі зброєю в руках став на захист своєї свободи від агресії сусідніх держав!
Усі присутні студенти оцінили кінолекторій як важливий й інформативно насичений захід.

За матеріалами факультету

фізико-математичної, комп’ютерної

та технологічної освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print