Ювілейна польсько-українська конференція

15.09.2022 р. об 11.30 відбулося пленарне засідання 5-ої Міжнародної наукової конференції «Інформаційні та інноваційні технології в XXI столітті», яку організовано Вищою технічною школою в Катовіце спільно з Бердянським державним педагогічним університетом, Вищою школою економіки і менеджменту в Братиславі, Інститутом дослідження просторового розвитку, Інститутом підприємництва та перспективних технологій Національного університету «Львівська політехніка», Державним університетом інтелектуальних технологій і зв’язку, Донецьким національним університетом імені Василя Стуса та Центральноукраїнським державним педагогічним університетом ім. Володимира Винниченка.

Модерували конференцію Тетяна Несторенко, к.е.н, доц. Бердянського державного педагогічного університету, професор Вищої технічної школи в Катовіце та Назар Добош, к.е.н, доц. Інституту підприємництва та перспективних технологій Національного університету «Львівська політехніка».
Конференція проходила в змішаному форматі: учасники, які змогли приїхати до Польщі, брали участь у роботі наживо, інші учасники приєдналися до зустрічі онлайн на платформі Google Meet.
Пленарне засідання проходило у декілька етапів. Спочатку з теплими словами привітання до учасників конференції виступили ректор Вищої технічної школи в Катовіце д-р А.Остенда та проректори з наукової роботи: д.т.н., проф Я.О.Сичикова (Бердянський державний педагогічний університет), д.е.н, проф К.О.Танащук (Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку), д.і.н., проф. Ю.В.Котляр (Чорноморський національний університет імені Петра Могили), д.психол.н., доц. Л.В.Клочек (Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка). Всі доповідачі підкреслили важливість і актуальність означеного наукового заходу, його масштабність, наукову і практичну спрямованість.
Далі з доповідями виступили: д-р, інж. арх. Якуб Свєжавський (Вища технічна школа в Катовіце), який розкрив особливості партнерства і співпраці польського університету з різноманітними виробничими компаніями; к.психол.н., доц. Людмила Опанасенко (Чорноморський національний університет імені Петра Могили) презентувала авторську методику «ТОЧКИ ОПОРИ» для роботи психолога з внутрішніми і зовнішніми ресурсами особистості; д.е.н., проф. Олена Чукурна (Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку) проаналізувала динаміку грошових потоків та тенденції на ринку телекомунікаційних послуг в Україні; д.т.н., проф. Яна Сичикова (Бердянський державний педагогічний університет) поділилася досвідом роботи свого переміщеного внаслідок російської агресії вишу; про управління військовими ризиками у страхуванні розказав к.е.н., доц. Назар Добош (НУ «Львівська політехніка»).
Після обідньої перерви з доповідями виступили проф. WSTд-р Александер Остенда, який розказав про особливості організації навчального процесу у вищій школі протягом ери турбулентності та нові здобутки і перспективи розвитку польського вишу; к.е.н., доц. Марія Лапішко (НУ «Львівська політехніка») проаналізувала особливості розвитку банківської системи України в період російської агресії; цікавою була доповідь білоруського вченого із Брестського державного технічного університету доц. Дмитра Костюка, PhD, який розкрив особливості інтерактивного навчання та ергономіки взаємодії у системі «людина-машина»; актуальною була доповідь Сергія Зайця (Полтавський державний медичний університет), яку було присвячено аналізу використання нової технології у лікуванні хворих на гострий калькульозний холецистит з респіраторною інфекцією на COVID-19.
Ґрунтовний аналіз доповідей всіх учасників пленарного засідання зробила доктор технічних наук, професор І.В.Ємченко Вона підвела підсумки роботи пленарної сесії та побажала всім учасникам конференції подальшої плідної співпраці, мирного неба, здоров’я та злагоди.
Науковці охоче спілкувалися, ділилися враженнями, ставили запитання доповідачам, обмінювалися контактами та планували подальшу співпрацю.
Після пленарного засідання у вишах продовжилась робота в секціях. Півтора дні учасники конференції ділилися своїми науковими здобутками, дискутували, обмінювалися думками та ідеями. Так, в секції «Інформаційні та інноваційні технології в економіці і управлінні» 15 вересня виступили з доповіддю проф. WST, к.е.н., доц. Тетяна Несторенко, к.е.н., доц. Олександр Несторенко «One approach to the optimal parameters determining of the company’s activity». На другий день роботи конференції в секції «Інформаційні та інноваційні технології в освіті» к.п.н., доц. Ольга Щетиніна, к.ф.-м.н., доц. Наталія Кравченко, к.п.н., доц. Лариса Горбатюк, к.п.н., доц. Ганна Алєксєєвапредставили результати дослідження «Впровадження методології Канбан у процес викладання веб-технологій для учнів старшої школи».
За результатами конференції академічним видавництвом польського вишу буде видано кілька колективних монографій, які будуть мати польський ISBN та DOI. Вони будуть розміщені і оприлюднені на сайті Вищої школи технічної в Катовіце для широкого загалу науковців та всіх, кого цікавлять інновації у різних галузях освіти, науки, економіки, техніки та медицини.

Тетяна Несторенко
гуманітарно-економічний факультет

Світлини: к.псих.н., доц. Ірина Остополець,
Донецький національний університет ім. В. Стуса


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print