Світло для України. Представники БДПУ на синхротронному семінарі SOLARIS щодо застосування нано- та мікрорентгенівської спектроскопії

23 січня 2024 року стартував вже другий семінар ініціативи Light for Ukraine «Synchrotron workshop at SOLARIS towards Nano and micro X-ray spectroscopy applications».
Бердянський державний педагогічний університет на цій події представляла проректорка з наукової роботи Яна Сичікова.

Як зазначено на сайті цього заходу «З лютого 2022 року, вторгнення Росії в Україну, діяльність наукового товариства в Україні зазнала серйозного впливу, що обмежувало реалізацію дослідницьких проектів як на національному, так і на міжнародному рівнях. Європейська та міжконтинентальна наукова спільнота докладає чимало зусиль для підтримки проектів українських дослідників на батьківщині та в еміграції. У світлі поточної ситуації Ліга європейських фотонних джерел на основі прискорювачів – LEAPS визначила Національний центр синхротронного випромінювання SOLARIS координаційною установою для впровадження та контролю за діяльністю, спрямованою на консолідацію та зміцнення спільноти українських користувачів. У рамках проекту «Світло для України» польська та українська спільноти користувачів синхротронного випромінювання, діючи разом, докладають зусиль для створення спільної дослідницької інфраструктури, яка сприятиме подальшому зміцненню транскордонної співпраці.» (https://indico.solaris.edu.pl/event/6/)

Організатори зазначають, що перша подія, яка відбулася рік тому «Світло для України – синхротронна майстерня в SOLARIS» мав великий успіх (з понад 250 учасниками) і значно посилила наукову співпрацю в рамках співпраці LEAPS-Україна.
На поточному семінарі зібрано внесок вчених щодо дослідницьких можливостей і наукових цілей «нано- та мікрорентгенівської спектроскопії променів».

За матеріалам наукового відділу


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print