Зимовий ретрит ФДССО

Коли, як не у відпустку, прийняти рішення перезавантажити свою психіку, свій організм, щоб надалі мати чудову фізичну форму та гарний настрій. І найкращий засіб у такій справі – подорож до нових місць, нові враження та неформальне спілкування.

Ідея ретриту витала на факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти ще з осені. І ось це відбулося:п’ятеро сміливців з’їхалися з різних куточків України і зустрілися в маленькому селищі Ясіня на Закарпатті.

Нам, мешканцям півдня, побачити справжню гірську зиму здалося справжнім дивом! Сяючі вершини Карпат, водоспади, сніг в пояс, лижні траси, десь під самим небом підйомники, казковий Буковель, ГуцулЛенд, підйом в гори на ретраках, гарячі чани з травами, гуцульській банош під веселі коломийки, – всього не розкажеш і не передаш, бо це треба тільки побачити і відчути.

Наша подорож відбулася в дні державного свята – Дня Соборності України, тому більшість туристів, незважаючи на температуру -20, піднімалися в гори з українськими прапорами і зустрічали там схід сонця. І з першими його променями над Драгобратом на висоті більше ніж 1600 м лунало: «Слава Україні!»

А ще ми стали учасниками гуцульського віче селища Ясіня – столиці Гуцульської республіки, проголошеної у 1918 році, яке присвячувалося 105-й річниці злуки Західноукраїнської Народної Республіки і Української Народної Республіки.

Ми почули спогади онуків тих людей, які стояли у витоків гуцульської незалежності, слухали трембіти, милувалися квітчастими ліжниками, якими було прикрашено площу. А поряд билася об каміння Чорна Тиса, стрункі смереки спускалися схилами Карпат, а на фоні засніжених гір майоріли синьо-жовті прапори. І в цьому неймовірному місті ще сильнішою ставала віра в те, що ми єдині і непереможні!

За матеріалами факультету дошкільної,

спеціальної та соціальної освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print