«Технології – це круто!» «Осіннє чаювання» зі студентами спеціаьності «трудове навчання та технології»

Протягом двох місяців студенти другого курсу освітніх рівнів бакалавр та магістр спеціальності «Трудове навчання та технології» на навчальних дисциплінах «Стилі в креативному дизайні» та «Дизайн інтер’єрів» досліджували сучасні стилі, напрямки та види декоративно-ужиткового мистецтва й дизайну, вивчали унікальні технології ужиткового мистецтва.

Під керівництвом к.п.н., доцентки Юлії Бєлової-Олейник  це була справжня науково-дослідна робота, результатом якої стали написані тези доповідей та успішна участь в роботі  ХІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми професійної та технологічної освіти: досвід та перспективи» в м. Умані (10 жовтня 2024 року) і V Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Сучасні тенденції підготовки майбутніх учителів трудового навчання та технологій, педагогів професійної освіти і фахівців образотворчого та декоративного мистецтва: теорія, досвід, проблеми» в м. Вінниці (31 жовтня 2024 року) наших талановитих дослідників.

Доповіді магістрантів Інни Бабченко (група м2т-з), Катерини Краєвської (група м2т-з), Інни Жук (група м2т), Юлія Мушкета (група м2т-з), Микити Астапова (група м2т-з) та Артема Бутенка (група м2т-з) були відмічені організаційними комітетами конференцій як найкращі доповіді. Ми дуже пишаємося нашими магістрантами!

Крім теоретичної, науково-дослідної діяльності здобувачі освіти других курсів виконували на вище згаданих дисциплінах й практичну частину – розробляли ескізи комплектів для сервірування чайної церемонії, технологічні карти на виготовлення елементів  дизайн-проєктів, підбирали матеріали для виготовлення виробів у традиціях апсайклінгу та, безпосередньо, власноруч виконували дизайн-об’єкти за розробленими ескізами та технологічними картами.

І до міжнародного Дня студентів наші дизайнери презентували проєкт «Осіннє чаювання», в якому показали, як із підручних матеріалів, що вже колись вживалися можна виготовити дизайнерські вироби: таці, кошики, кільця для складання серветок, серветниці, цукерниці, вази або підсвічники. Перераховані шедеври були виготовлені із споживаного паперу, коробок з-під взуття, картону, деревини, глини, текстилю та вторинних в’язальних  ниток й мотузок та декоровані природним матеріалом, який подарувала осінь – шипшиною, калиною, горобиною, різнокольоровим листям, каштанами, жолудями та сухоквітами й фруктами. А техніки декоративно-ужиткового мистецтва, які були використані технологами для втілення у життя своїх задумів стали: паперове лозоплетіння, пейп-арт, квіллінг, елементи карвінгу, стрейч-арт, видовбування деревини, скраб-букінг, плетіння з соломки, аплікація сухими квітами, ліпка з глини, в’язання гачком по фанері, в’язання руками тощо.

Студентів групи М2Т: Ірину Жук, Юлія Мушкета, Артема Бутенка, Астапова Микиту, Іванченка Андрія, Твердохліба Анатолія, Чечету Олексія; М2Т-з: Бабченко Інну, 4Т: Трегуб Ганну; с2Т: Пакіну Ірину, Мельничука Дмитра, Шпака Дмитра; 2Т: Мар’їна Дмитра, Ляш Анастасію, Яроповнецького Олександра, Титар Олену, Валерію Курочку; с2т-з та 2т-з: Ткач Катерину, Іванову Ірину, Лобань Юлію, Зленко Вікторію, Назаренко Оксану, Варгу Тамілу Василинець Крістіну та Чуб Вікторію нагородила декан факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Вікторія Жигірь “за внесок у розвиток та збереження традицій декоративно-ужиткового мистецтва та дизайну”.

Хто хоче завітати на чай або каву до нашої дружньої технологічної родини, заходьте за посиланням https://youtu.be/sWcCRcdbFN0?feature=shared  і Ви зможете насолодитися візуалізацією нашого проєкту «Осіннє чаювання».

К.п.н., доцентка кафедри професійної освіти та технологій

 Юлія Бєлова-Олейник


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print