Продовжуючи тему оформлення інтер’єру, хочу познайомити вас із новою технологією, яку ми будемо вивчати із студентами спеціальності 14.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) в рамках дисципліни Креативний дизайн у наступному навчальному році. Це технологія використання стабілізованих рослин і квітів у оформленні інтер’єрів будь-яких призначень: приватний будинок, квартира або офіс, готель, ресторан чи навчальна аудиторія.
Вимушене перебування закордоном через окупацію рідного Бердянська, спонукнуло до пошуку нових знань в улюбленій справі – створенні краси оточуючого середовища та вдосконаленні вмінь з оформлення інтер’єрів з використанням європейських сучасних тенденцій. Відвідуючи курси декораторів у словацько-австрійській фірмі Bemoss я відкрила для себе світ стабілізованих рослин та можливості їх використання у складанні неймовірних композицій, картин, елементів декору тощо. Що відрізняє європейських дизайнерів інтер’єрів? Це неймовірна любов до природи рідного краю! Це вміння цінувати кожну рослину, кожен кущик, зберігати дерева та трави, милуватися краєвидами та виспівувати їх в усьому, навіть в дизайні інтер’єрів.
Як будь-який викладач з кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій, я постійно чомусь навчаюсь та нові отримані знання в межах своєї професійної місії намагаюся передавати своїм студентам. Через це й виникла ідея розробки та впровадження нового навчального компоненту, на якому я з радістю навчу наших здобувачів освіти сучасним тенденціям в оформленні інтер’єрів та відкрию таємниці стабілізації рослин та квітів.
То ж сьогоднішня наша зустріч – це анонс нового змісту навчальної дисципліни за вибором студентів з назвою Креативний дизайн для здобувачів освіти другого рівня акредитації освітньої програми «Середня освіта (Трудове навчання та технології)».
В основу змісту нової навчальної дисципліни буде покладено вивчення технології складання композицій для оформлення інтер’єрів із стабілізованих рослин та квітів. Ми розглянемо технологію стабілізації рослин, вивчимо особливості поєднання різних видів рослин у композиції, згадаємо як користуватися кольоровими колами та кулями для найефектнішого поєднання кольорів у дизайн-композиції, з’ясуємо яка існує технологія розробки дизайн-проєкту для оформлення інтер’єрів стабілізованими рослинами та квітами, навчимося виготовляти картини, композиції та елементи декору для оформлення інтер’єрів будь-якого призначення із стабілізованих рослин. І дуже сподіваюся, що наш тандем – мій досвід та студентське креативне мислення – дадуть свій грандіозний результат – ми зможемо адаптувати рослини рідного Приазов’я для розробки дизайн-проєктів інтер’єрів для нашого краю та для шанувальників морської тематики інших регіонів країни та Європи!
Краще оди раз побачити, ніж сто раз почути. То ж хочу показати деякі авторські роботи у згаданій техніці з метою формування уяви про те, чому будемо навчатися у наступному навчальному році.
Стабілізований ягель
Стабілізований мох
Стабілізовані квіти та мох
Стабілізована папороть
А так виглядають змонтовані інтер’єри приміщень з оформленням із стабілізованих рослин:
І на останок хочу показати свіжу колекцію інтер’єрних картин для салону краси у Парижі:
Мої роботи сьогодні вже прикрашають кафе, магазини, готелі, приватні будинки та офіси в Австрії, Словаччині, Чехії, Німеччині, Франції та Сполучених Штатах Америки. Вони визнані європейськими естетами, тому з радістю та натхненням навчу наших технологів всьому, що вмію сама.
Із нетерпінням чекаю на своїх заняттях студентів, зацікавлених у навчанні дизайнерській справі з оформлення інтер’єрів.
З гордістю можу сказати, що наша кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій докладає усіх зусиль, для того, щоб наші випускники впевнено відчували себе на ринку праці та були конкурентоспроможними фахівцями й у дизайні зокрема!
До речі, у нас в Україні випускники нашого факультету успішно розвивають малий бізнес, відкриваючи власні підприємства дизайнерського спрямування.
Але про це буде далі!
К.п.н., доцент кафедри
трудового навчання та технологій
Юлія Бєлова-Олейник