Теорія і практика: дві складові майбутнього успішного вчителя

Практика є невід’ємною та надзвичайно важливою складовою навчання майбутніх вчителів. Незалежно від того, якими теоретичними знаннями володіє майбутній вчитель, без практичного досвіду важко успішно реалізувати себе як фахівця. Саме практика дає можливість отримати необхідний досвід роботи з дітьми, дозволяючи майбутнім вчителям взаємодіяти з різними типами учнів, різним культурним та соціальним підґрунтям, враховувати усі виклики та вимоги НУШ.

Факультет психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету також приділяє велику увагу виробничій практиці своїх здобувачів освіти, плекаючи надійну когорту компетентних та професійних вчителів. Так, 17 березня 2023 року відбулася звітна конференція з виробничої практики здобувачів вищої освіти бакалаврського рівня ФППОМ БДПУ (ОП «Середня освіта (музичне мистецтво та англійська мова)») під керівництвом к. філол. н., доцентки кафедри іноземних мов і методики викладання Оксани Дубрової.

На конференції здобувачі продемонстрували свої здобутки під час практики, ознайомивши присутніх із результатами впровадження своїх теоретичних знань у реальне навчальне середовище. Підготовлені здобувачами яскраві презентації та цікаві відеофрагменти уроків продемонстрували їхнє вміння застосовувати свої знання та навички вчителя у практичній роботі з використанням різноманітних інтерактивних методів (Мозковий штурм, Круглий стіл, Дискусія, Ситуаційний аналіз, Мікрофон, Займи позицію тощо), що відповідають змінам мети та призначення сучасної освіти. Це розуміють і наші майбутні вчителі, адже, на їхню думку, важливо викликати інтерес до навчальної теми, перетворивши аудиторію пасивних спостерігачів на активних учасників заняття, під час якого відбувається взаємозв’язок не лише між вчителем та слухачем, а й між слухачами в навчанні.

Не менш значущою складовою успішного освітнього процесу є залучення цифрових інструментів навчання, особливо в епоху дистанційного навчання, що також продемонстрували на практиці здобувачі вищої освіти бакалаврського рівню ФППОМ БДПУ (ОП «Середня освіта (музичне мистецтво та англійська мова)»), довівши, що вони здатні ефективно та доцільно працювати в академічному контексті, маючи безліч можливостей успішно навчати в електронному середовищі.

Тож, залишається лише побажати успіхів здобувачам у їхній майбутній професії та творчих здобутків на складному, але цікавому освітянському фронті!

керівник практики Оксана Дуброва, к. філол. н.,
доцентка кафедри іноземних мов
і методики викладання ФФСК БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print