Традиція, яка об’єднує танцювальну родину «МарЛен»

Уже майже більше 25 років саме 3 січня відбувається традиційна зустріч «марленівців» різних поколінь, які пройшли танцювальну школу, а деякі пов’язали своє професійне життя з його величністю хореографією. Незважаючи на всі труднощі, вже другий рік зустріч відбувається в онлайн-форматі і дає можливість поспілкуватися, поділитися новинами і досягненнями, підтримати один одного та згадати щасливі роки сценічної практики, фестивального життя та кропітких занять у танцювальних класах Центру дитячо-юнацької творчості імені Євгенії Руднєвої  і Бердянського державного педагогічного університету.

«МарЛен» подарував щасливе танцювальне дитинство багатьом дітям Бердянська, а також допоміг професійно вдосконалитися тим, хто навчався та навчається на спеціальності «Хореографія» в Бердянському державному педагогічному університеті. Географія цьогорічної зустрічі була достатньо широкою: різні міста України, Чехія, Туреччина, Німеччина, Польща, Франція, Італія. З різних куточків світу лунали слова вітання та подяки, неймовірні спогади, які супроводжувалися сльозами щастя та болю одночасно.

Педагоги колективу намагалися дотримуватися певних традицій зустрічі. Так, підсумки минулого року в своїй презентації підвела Юлія Тараненко, яка з дитинства пройшла школу «МарЛен» і вже 20 років працює в колективі. Вона відзначила, що за цей рік було проведено 350 онлайн-занять, створено 30 відеопроєктів, отримано 15 перемог в онлайн-конкурсах та фестивалях, проведено традиційний конкурс «Зірочка «МарЛен» у межах навчальної практики здобувачів вищої освіти та отримано перемогу в конкурсі наукових робіт МАН.

Із вітальним словом до вихованців колективу, їх батьків і випускників звернулася засновниця та керівниця колективу Олена Мартиненко, яка подякувала всім за відданість, підтримку та збереження традиції. Слова вдячності до керівниці висловили ті, хто отримав педагогічний досвід роботи з дітьми, хто продовжує працювати в складі колективу: Юлія Тараненко, Наталя Кривунь, Юлія Ярошенко, Марія Максименюк, Людмила Олійник, Ксенія Марфіян, Софія Самойлова. Усі вони є випускниками БДПУ. «МарЛен» дав гарний старт у професійне життя багатьом закоханим у танець. Із цього року в команді «МарЛен» у місті Запоріжжі працює студентка 3 курсу спеціальності «Хореографія» Аліна Полюхіна.

Цікавим було проведення інтерактиву «Що для Вас «МарЛен», у якому найбільший відсоток голосів отримало слово «родина», а ще: «спогади», «дисципліна», «радість», «тепло», «повага», «підтримка», «рідне», «друзі»….. і, звісно, Бердянськ!

За традицією, саме в цей день до складу колективу приймають наймолодших. Так, зі своїм сольним відеономером виступила Уляна Бринкевич,  яка в цьому році разом з мамою Валерією відвідувала онлайн-заняття. Валерія з п’яти років і до сьогодні займається в колективі, а в цьому році ще успішно закінчила магістратуру зі спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія). Тепер її дворічна донечка робить перші танцювальні кроки в колективі. Уляна була нагороджена грамотою на честь посвяти в «марленівці».

Цікавою була зустріч трьох переможниць конкурсу «Міс-Університет» різних років (Юлія Ярошенко, Валерія Бринкевич, Аліна Панькова), які пройшли навчання в БДПУ і продовжують працювати в галузі хореографічного мистецтва. Присутніми були також випускники першого набору (1992 рік) на спеціальність «Хореографія» – Едуарда Шокало та Катерини Токовенко, які також в складі здобувачів вищої освіти пройшли школу «МарЛен».

Отже, «МарЛен» живе і продовжує дихати. Шкода, що поки не на повні груди…. Шкода, що криваві руки війни позбавили щасливого танцювального дитинства багатьох бердянських дітей, сценічної та педагогічної практики студентів БДПУ. Але ми віримо, що найближчим часом «МарЛен» повернеться у своє рідне місто і буде радувати всіх своїми концертними виступами і збирати великі зали глядачів. Віримо в ЗСУ!

Доцентка кафедри ТМНМД,

керівниця колективу «МарЛен» Олени Мартиненко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print