Тренінг для вчителів «Тьюторинговий Catch-Up у середній школі»

11-14 серпня 2024 р. у с. Жденієво Закарпатської області пройшов тренінг “Тьюторинговий Catch-Up у середній школі”, до якого долучилися викладачі кафедрі біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації БДПУ.

Захід організований для вчителів хімії та фізики, які працюють у загальноосвітніх закладах Донецької, Луганської, Харківської, Полтавської, Дніпропетровської та Запорізької областей. Основна мета тренінгу – ознайомити педагогів із сучасними інструментами, які дозволять ефективно подолати освітні втрати під час навчання учнів прифронтових територій.

Тренінг було проведено громадською організацією «Навчай для України», яка працює над тим, щоб кожна дитина могла реалізувати власний потенціал незалежно від місця народження чи проживання. «Навчай для України» є партнером глобальної мережі організацій Teach For All, яка була заснована у 2007 році та зараз об’єднує партнерські організації у понад 60 країнах світу. З початком повномасштабної війни на території України організація запустила ряд проєктів екстреної освітньої допомоги за підтримки та у співпраці з партнерами, серед яких UNICEF, USB OF, World bank, Save the Children та інші.

 В основу програми підготовки вчителів покладено тьюторинговий підхід за моделлю Collegium Wratislaviense (Польша). Тьюторинг є особливим видом освітньої підтримки, мета якої – надання учням індивідуалізованої допомоги та покращення їхніх навчальних досягнень. Учитель з тьюторськими компетенціями є персональним наставником, який підтримує у розкритті та реалізації потенціалу здобувачів в освітньому просторі.

Під час навчальних сесій було розглянуто стратегії впровадження тьюторингового Catch-Up у середній школі, методики і підходи побудови занять з надолуження освітніх втрат, шляхи психологічної підтримки учнів, створення безпечного середовища під час онлайн- та офлайн занять, особливості роботи з дітьми з ООП, практики гендерно чутливої роботи з учнями.

Навички та знання, отримані під час тренінгу, збагатили педагогічну скарбничку викладачів та будуть передані здобувачам освіти.

Гарант ОПП «Середня освіта. Біологія та здоров’я людини»

Доцент кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації

Наталя Пшенична

світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print