Тренінг як технологія формування здоров’язбережувальної компетентності

8 травня 2024 викладачі та студенти кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації Бердянського державного педагогічного університету відвідали гостьову лекцію на тему: «Тренінг як технологія формування здоров’язбережувальної компетентності» докторки педагогічних наук, професорки, декана природничого факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка Руслани Романюк у межах роботи Відкритого міжуніверситетського лекторію «Професійно-методична підготовка педагога з проблем природничої освіти».

Тренінг є ефективною технологією формування здоров’язбережувальної компетентності, оскільки це інтерактивний метод навчання, спрямований на практичне засвоєння знань та навичок учасниками. Лекторка наголосила, що основними характеристиками тренінгу є активна позиція учасників, взаємодія та обмін досвідом, а також спільна робота над розв’язанням практичних завдань. Під час застосування елементів тренінгу формується здоров’язбережувальна компетентність шляхом активного впливу на свідомість та поведінку здобувачів освіти.

Під час заходу було наголошено на основних етапах тренінгу: визначення цілей та завдань, планування змісту та методів проведення, підбір необхідного матеріалу; ознайомлення учасників з метою та порядком проведення тренінгу, формулювання очікуваних результатів; проведення практичних вправ, дискусій, групової роботи для засвоєння конкретних знань та навичок; обговорення отриманих результатів, висвітлення власних думок та вражень, обмін досвідом та формулювання висновків, закріплення отриманих знань та рекомендацій для подальшого самостійного розвитку. Таким чином, тренінг є ефективним інструментом для формування здоров’язбережувальної компетентності, оскільки він дозволяє активно залучати учасників до процесу навчання та стимулює їх до саморозвитку.

Такі заходи сприяють обміну ідеями, стимулюють самопізнання, створюють сприятливу атмосферу для відкритої дискусії.

Доктор педагогічних наук, професор

кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації

Бердянського державного педагогічного університету

Світлана Хатунцева

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print