У Бердянському державному педагогічному університеті відкрили лабораторію Нової української школи

3 вересня 2019 року відбулося урочисте відкриття лабораторії Нової української школи в Бердянському державному педагогічному університеті.

Реформа Міністерства освіти і науки України «Нова українська школа» ставить перед усіма освітянами нові завдання, одним із яких є підготовка висококваліфікованого фахівця, агента змін, який уміє вчитись упродовж усього життя.

Сьогодні студенти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв мають можливість стати представниками нової формації педагогів, які здатні не просто передавати знання дітям, а вчити їх креативно та творчо мислити. Надійним помічником на цьому шляху для них буде лабораторія Нової української школи.

Ректор університету Ігор Богданов та декан факультету Людмила Коваль гостинно запросили всіх присутніх до тієї аудиторії, в якій відбуватимуться магічні процеси: вчорашні школярі за допомогою досвідчених викладачів перетворюватимуться в Майстрів педагогічної справи!

Викладачі кафедри початкової освіти, які на чолі з деканом факультету докторкою педагогічних наук, професоркою Людмилою Коваль та завідувачкою кафедри докторкою педагогічних наук, професоркою Аллою Крамаренко протягом 2018–2019 навчального року розробили власний дизайн лабораторії, де було враховано кольорову гаму між стінами, шафами, відповідним оснащенням аудиторії, сонцезахисними ролетами й індивідуальними партами, що легко поєднуються в різні комбінації для парної та групової діяльності.

З метою опанування електронним навчанням у початковій освіті для майбутніх педагогів придбано інтерактивну дошку SMART SBM 680 V з мультимедійним проектором. Викладачі кафедри початкової освіти пройшли спеціальне навчання, що дозволить ефективно використовувати програмне забезпечення для створення інтерактивних слайдів на заняттях з методик навчання освітніх галузей відповідно до Концепції Нової української школи.

Лабораторія налічує вісім осередків: осередок учителя, творчості, навчання, мови та читання, досліджень, відпочинку, математичний та ігровий. Відповідно до кожного осередку ретельно підбиралося обладнання: роботехніка, цеглинки для творчих занять LEGO SYSTEM, тематична зона з корковими дошками, колекції корисних копалин, гербарні зразки за різними темами, об’ємні геометричні фігури з розгортками, танаграми, набори геометричних тіл, математичні планшети, рахункові палички Кюїнзера, ваги демонстраційні, набори пісочних годинників, лабораторні набори для дослідів з природознавства, дитячий мікроскоп, конструктор для вивчення різних конструкцій та механізмів, набір музичних інструментів, скрині для зберігання дидактичного матеріалу, килимок-конструктор з пазлів, крісло-груша, дитячий ігровий диван пуф «Веселка» тощо.

Стіни прикрашені комплектом різноманітних стендів для початкової школи, які придбали у постачальника Elizlabs.

Колектив викладачів і студентів факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв висловлює щиру подяку керівництву університету, яке підтримало ідею створення лабораторії та виділило кошти на придбання обладнання для неї.

Упевнені, що створене кафедрою початкової освіти у Бердянському державному педагогічному університеті освітнє середовище навчальної лабораторії стане потужним осередком формування високопрофесійних учителів початкової школи.

Катерина Степанюк, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової освіти

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print