У просторі наукової думки

(ІІ Міжнародна наукова конференція «Мова – література – культура в контексті національних взаємозв’язків»)

23–24 травня 2013 року на базі Бердянського державного педагогічного університету відбулася ІІ Міжнародна наукова конференція «Мова – література – культура в контексті національних взаємозв’язків».

Організаторами виступили кафедра філологічних дисциплін (завідувач – доцент Марія Греб) та кафедра української мови та методики викладання фахових дисциплін (завідувач – професор Вікторія Загороднова) Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ, Гомельський державний університет імені Франциска Скорини, відділ освіти Бердянської міської ради.

Участь у конференції взяло 385 осіб, у тому числі з інших країн – 25 учасників (Росія (Москва, Санкт-Петербург, Перм, Самара, Новосибірськ, Барнаул, Абакан), Болгарія (Пловдив, Велико-Тирново), Білорусь (Мінськ, Гомель), Польща (Краків, Варшава, Люблін), Азербайджан (Баку), Ізраїль (Тель-Авів), Туреччина (Стамбул), Норвегія (Скієн), Німеччина (Гамбург)).

Конференція проходила у два етапи: пленарне та секційні засідання.

Пленарне засідання відкрив перший проректор БДПУ, доцент Володимир Федорик, який привітав учасників конференції з початком роботи. Він зазначив, що наукова подія, яка відбувається в університеті, сприяє подальшому утвердженню наукових зв’язків між навчальними закладами та надає можливість залучити практиків до обговорення проблем у сфері міжкультурної комунікації. Почесними гостями наукового зібрання стали видатні вчені. Зокрема, головний редактор журналу «Українська мова й література в сучасній школі», доктор педагогічних наук, академік Української академії акмеологічних наук Станіслав Караман закликав усіх науковців і вчителів подавати матеріали в науково-методичий часопис. Доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України Іван Хом’як звернув увагу на особливості викладання української мови в поліетнічному середовищі. Виступ доцента Інституту славістики Гамбурзького університету Алли Ляйснер зацікавив присутніх неординарністю викладу матеріалу та специфікою презентації лінгводидактичної теорії в Німеччині.

Робота секційних засідань проходила за наступними напрямами:

  1. Міжкультурна комунікація як засіб взаєморозуміння в сучасному мовному світі.
  2. Загальнолюдські цінності та національний менталітет у дзеркалі художньої літератури.
  3. Міжнаціональний діалог культур: інтеграція та самоідентифікація.
  4. Українська мова у взаємодії з іншими національними мовами.
  5. Формування мовної особистості в різних типах закладів освіти.
  6. Роль мас-медіа в полікультурному середовищі.

У рамках роботи конференції проводилась виставка-презентація наукових, художніх і навчально-методичних видань учасників конференції.

Гості ІІ Міжнародної наукової конференції «Мова – література – культура в контексті національних взаємозв’язків» відзначили її високий організаційний та науковий рівні. Обрана тема стала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики.

У зв’язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції будуть опубліковані фахові видання: «Актуальні проблеми слов’янської філології: лінгвістика та літературознавство», «Актуальні проблеми іноземної філології: лінгвістика та літературознавство», «Педагогічні науки».

Марія Греб,

завідувач кафедри філологічних дисциплін

Світлини Олександра Степаненко та з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print