У рамках грантового проекту «Дитина. Родина. Громада»

На базі Компетентнісного центру БДПУ 17-18 квітня ц. р. відбувся семінар «Раннє втручання. Супровід дітей з особливими освітніми потребами» в рамках грантового проекту «Дитина. Родина. Громада».

Ініціатор та організатор заходу – Олена Корж – мати дитини з аутизмом, голова ГО «Розвиток особистості дитини плюс». 

Зустріч пройшла при підтримці факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти, студенти якого активно допомагали в організаційних питаннях, реєстрації учасників заходу.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася декан факультету, професор Лариса Казанцева, наголосивши на важливості заходу, надихнувши гостей на плідну працю.

Завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент Олена Ревуцька та доцент кафедри Ольга Сербова доповідали щодо ролі логопеда та практичного психолога у ранній діагностиці та профілактиці психофізичних вад у дітей. 

На питання «Що таке раннє втручання?», «Навіщо ця послуга потрібна громадам?» давав вичерпну відповідь Сергій Піщулін – координатор проекту «Дитина. Родина. Громада» (м. Запоріжжя). 

З доповіддю «Раннє втручання – початок. Чому та як?» виступила мати дитини з аутизмом, національний координатор Програми «Батьки за раннє втручання» Олена Скрипко (м. Київ).

Наталія Острогляд – мати дитини з аутизмом, керівник проекту «Дитина. Родина. Громада.», засновник ГО «Аутизм. Свідоме батьківство» висвітлила питання «Навіщо потрібен батьківський рух?»

Із особливостями роботи групи психологічної підтримки батьків присутніх ознайомила Олена Кідалова – практичний психолог ГО «Розвиток особистості дитини плюс»

«Формування критичного мислення у дiтей з особливими освiтнiми потребами» – з таким питанням виступила Лариса Коломєєць – експерт та тренер з прав людини, національний тренер з медіації, магістр державного управління, вчитель методист.

До участі в обговоренні були запрошені члени команди раннього втручання селища Преображенка Запорізької області.

До семінару залучилися 106 учасників, серед яких –  освітяни, студенти, медичні працівники, науковці.

Організатори щиро вдячні всім, хто був на семінарі, за справжній інтерес до порушених проблем і активне бажання взяти участь у їх вирішенні. Було висловлено ряд побажань щодо використання результатів даного семінару і проведення аналогічних зустрічей у майбутньому.

30725592_867305720142670_1884552372978450432_n 30740648_867305836809325_7867547609940885504_n

sdr sdr

sdr  dav

dav dig dav

dav

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Ольги Сербової)

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print