Участь здобувачок факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти у конференції

17-18 травня 2024 року відбувалася ХV Всеукраїнська науково-практична конференція «Наука. Студентство. Сучасність. Незламність поступу української молоді», організована  Миколаївським національним університетом імені В. О. Сухомлинського. Одним із співорганізаторів цієї конференції виступив і факультет дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Бердянського державного педагогічного університету.

Конференція проводилась за різноманітними напрямами, які включали:

  1.  Ідеї Василя Сухомлинського в контексті інтеграції до європейського освітнього простору;
  2. Актуальні проблеми наступності та перспективності в забезпеченні дошкільної і початкової освіти в умовах нової української школи;
  3. Інтеграція української історичної науки у світовий науково-освітній простір в умовах воєнного стану;
  4. Теоретичні та прикладні аспекти розвитку філологічної освіти в Україні та в країнах Європейського освітнього простору;
  5. Актуальні проблеми професійної підготовки майбутніх вчителів музичного мистецтва в умовах освітньої трансформації;
  6. Психолого-педагогічні умови розвитку особистості в сучасних реаліях українського суспільства;
  7. Інноваційні технології по підготовці фахівців з фізичної культури;
  8. Актуальні проблеми та перспективи забезпечення якості освіти природничих наук в умовах нової української школи;
  9. Синергія економіки та креативності: перспективи, виклики та стратегії кроссекторального співробітництва.

В межах визначених напрямів роботи конференції, здобувачки факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти виступили на пленарному засіданні із цікавими та актуальними доповідями.

Катерина Клец, здобувачка спеціальності 016 Спеціальна освіта і за сумісництвом голова Студентської ради факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Бердянського державного педагогічного університету презентувала доповідь на тему «Застосування логопедичних інновацій для розвитку комунікативно-мовленнєвих умінь дітей з порушеннями мовлення». Важливим є те, що пані Катерина не тільки теоритично ознайомилася із обраною  темою, а й застосовує наведені вище інновації у своїй практичній діяльності, на базі логопедичного центру Logo_Klets у м. Хмельницький, тож ділилася власним досвідом, який заслуговує на увагу.

Олеся Коваленко, здобувачка спеціальності 012 Дошкільна освіта і за сумісництвом голова наукового сектору Студентської ради Бердянського державного педагогічного університету, представила дослідження на тему «Залучення та підтримка молодих науковців з числа здобувачів вищої освіти: психолого-педагогічні аспекти у вищій освіті», яке було здійснено в рамках співпраці РМУ БДПУ та наукового сектору студради БДПУ щодо виявлення зацікавленості здобувачів у науковій діяльності з метою виявлення проблем і потреб молодих учених з числа студентів. Презентація цієї теми на пленарному засіданні відбулась в межах виконання дослідження «Українські університети в нових реаліях: вплив війни та механізми збереження наукового і кадрового потенціалу підготовки фахівців високотехнологічних галузей» та «Система дистанційної та змішаної профілізованої підготовки майбутніх наноінженерів до розробки нових наноматеріалів подвійного призначення»,  що фінансуються за рахунок Міністерства освіти і науки України. Складові дослідницьких завдань цих проєктів передбачають вивчення та аналіз потенціалу здобувачів в контексті наукової діяльності та способи мотивації до її залучення. Тож, проведене дослідження було цікаве як для науки, так і для реальної практики факультетів, та університету в цілому.

Тож, такими активностями завершили тиждень науки, який пройшов тиждень тому, а приємні спогади цього наукового свята лунають і досі.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print