Українська мова – наша зброя!

Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни.
9 листопада українці святкують День української писемності та мови. Встановлений він Указом президента України на підтримку ініціативи громадських організацій у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – «Повісті минулих літ». Цей твір складений на основі сучасних автору подій і архівних літописів, народних переказів та оповідань. А от витоком сучасної літературної української мови вважається відома поема «Енеїда» Івана Котляревського − перша масштабна пам’ятка українського письменства, що була укладена розмовною українською мовою. Сучасна українська мова налічує близько 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються.
Саме Дню української писемності та мови були присвячені минулого тижня кураторські години в академічних групах гуманітарно-економічного факультету. Викладачі-куратори разом зі здобувачами ознайомилися із традиціями та історією започаткування свята у 1997 році, охарактеризували мовне законодавство, зокрема, Закон України від 25.04. 2019 р. «Про забезпечення функціонування української мови як державної». На ютуб каналі ім. Т.Г. Шевченка переглянули відеозапис програми братів Капранових стосовно доцільності використання єдиної державної мови. Зосередившись на важливості мови для буття нації наголошували на фактах тотальних репресій проти української мови упродовж кількох останніх сторіч. У світовій історії жодна європейська мова не зазнала такого страшного нищення і гонінь як українська.
Згадували також видатних постатей української історії, діячів культури, завдяки яким ми змогли зберегти мову упродовж довгого часу бездержавності, самоідентифікуватися як нація, і сьогодні відстоювати своє право бути вільною державою.
78% українських громадян вважають рідною мовою українську. 37 мільйонів людей у світі називають українську рідною. 41-45 мільйонів у світі володіють українською. 28 місце в світі посідає українська мова у списку мов за кількістю носіїв.

Мова об’єднує! Переможемо українською!

За матеріалами гуманітарно-економічного факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print