Унесок бердянських випускників-філологів і відомих науковців у вихід унікального видання «Нарис історії польської літератури»

Нещодавно в Києві побачив світ підручник у двох книжках Ростислава Радишевського, завкафедри полоністики Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Нарис історії польської літератури» (2019. Кн. 1. 512 с.) у серії «Київські полоністичні студії» (Т. ХХХІV). До редакційної колегії увійшла професор Бердянського державного педагогічного університету Вікторія Зарва. Це перший повний методичний і синтетичний виклад польського письменства.

У першій книзі розглянуто періоди розвитку польської літератури, зокрема «українську школу» доби романтизму і позитивізму, етапи і постаті: Миколай Рей, Ян Кохановський, Петро Скарга та ін. У другій книзі розглянуто літературу «Молодої Польщі», міжвоєнного двадцятиліття та періоду окупації, повоєнну і новітню літературу, літературу пограниччя та еміграції, де представлено головні етапи розвитку польської літератури та її можливі українські контексти.

Книжка розрахована на викладачів, докторантів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів, усіх, хто цікавиться польською літературою.

Цікаво, що до редколегії підручника увійшов випускник Бердянського державного педагогічного університету доктор філологічних наук, професор Олексій Сухомлинов поруч із такими відомими польськими докторами габілітованими гуманітарних наук, як Збігнєв Казьмерчик, Юліан Маслянка, Ярослав Лавський, доктором із Австрії Алоїсом Вольданом та ін.

Видання здійснене за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні та фундації «Wolnosc i Demokracja». Серед рецензентів другого тому – Олексій Сухомлинов.

Також у книзі цитуються праці випускниці Бердянського державного педагогічного університету доктора філологічних наук, професора Елліни Циховської та доктора філологічних наук, професора Ольги Харлан.

Валентина Школа, доцент кафедри
української та зарубіжної літератури і
порівняльного літературознавства
Бердянського державного педагогічного університету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print